Po signáloch prípadnej nevery by sme nemali príliš pátrať. Niekedy sú však, bohužiaľ, samy o sebe také jasné, že sa už nedajú ignorovať. Čo potom? Účinné nebývajú ani silácke výroky, ani usilovná snaha získať si partnerovu priazeň fňukaním, doprosovaním či nákladnými darmi. Inšpiráciu, ako sa zachovať, hľadajte skôr v niektorých z týchto bodov.

Čím menej informácií, tým lepšie

Nevyzvedajte – ak má partner sám tendenciu o svojej nevere hovoriť, tak podobné debaty radšej odmietajte. Prípadné detailnejšie informácie by vás mohli raniť ešte viac a to si predsa nezaslúžite.

Hor sa do spoločnosti

Neseďte doma ako tichá či hlasná výčitka. Snažte sa spolužitie aj pre seba aspoň trochu otvoriť. Vráťte sa k niekdajším koníčkom a svojim priateľským vzťahom. Zájdite si na kávu, ku kozmetičke, na výlet s kamarátkami.

Doprajte si drobné radosti

Kto sa nevie tešiť z maličkostí, nepoteší ho poriadne ani veľká vec. Doprajte si nový účes, gélové nechty, navštívte kozmetický salón, zájdite si do wellness. Poprípade vyrazte na nákupy a obdarujte sa vytúženou blúzkou. Majte sa radi a doprajte si potešenie.

Nesabotujte bežný rodinný život

Vašu rodinu netvorí len váš partner, ale aj ďalší členovia. Preto nikdy kvôli jednému človeku nezanevrite na ostatných. Myslíte na pomstu? Tá vám síce môže na chvíľu uľaviť, ale žiadne riešenie neprinesie a zbytočne vás nabije negatívnou energiou. Radšej sa jej teda zrieknite.