Nie je tajomstvom, že zdravé, krásne a biele zuby sú snom každého jedinca na Zemi. Trh je preplnený množstvom produktov a riešení pre „zaručene“ žiarivý chrup. Kvôli bielym zubom nemusíte však siahať na dno svojej peňaženky. Ako ale dosiahnuť želaný efekt bez poškodenia skloviny? Opýtali sme sa stomatologičky, MUDr. Kataríny Tulejovej. 

Nemusíme písať siahodlhý text o tom, že porcelánové zuby, či bielenie zubov sú finančne náročnejšie ako správna dentálna starostlivosť. Ale čo tak zvoliť naturálnu cestu, ktorá nás finančne nevyžmýka a prospeje? Aj keď chémia bieli radikálnejšie, praktizovaním a výberom správnej zubnej starostlivosti ušetríte svoje zuby a aj peňaženku. Skúste tieto tipy odborníčky a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

„Chrumkajte“ ovocie a zeleninu

Pomôže odstrániť veľa cukrov a chemikálií spôsobujúcich škvrny. Hlavnými zločincami sú lepivé potraviny. Jablko vás bude držať mimo dosahu zubárov. Vďaka obsahu kyseliny jablčnej odstraňuje škvrny zo zubov, práve preto sa používa v produktoch na bielenie. Ďalšími naturálnymi vybieľovačmi zubov z radov zeleniny, ktoré  podporujú tvorbu slín sú uhorka, brokolica, zeler a mrkva.

Po jedle vypláchnite ústa vodou

Odstránite tak zvyšky jedla z úst i zubov a zabránite tak tvorbe škvŕn. Hodinu po jedle si môžete ústa vypláchnuť ústnou vodou, zabránite množeniu baktérií a následnému vzniku kazov na zubnej sklovine. Ideálne riešenie v situáciách, keď nemáte po ruke zubnú kefku.