Trápia vás večné ženské gynekologické problémy, mykózy, rôzne zápaly, nechuť k sexu a iné podobné veci, s ktorými si neviete dať rady? Alebo len hľadáte svoje stratené ženské sebavedomie a energiu? Zabudnite na množstvo múdrych kníh a namiesto toho vyskúšajte ženské kruhy.

Ženské kruhy

Som nádherná. Úžasná. Som žena! Kedy ste si naposledy povedali niečo podobné? Ako často nosíte sukňu? Cítite sa byť naozaj ženou? Ženy toho majú dnes na sebe naložené príliš veľa. Musia zvládať veľa mužských vecí. Akoby súťažili s mužmi, kto je silnejší. No dlhodobo to tak nemôže fungovať. Aj preto má toľko žien migrény, mindráky, problémy s partnerom, gynekologické ťažkosti. Akoby naozaj strácali svoju  ženskosť. Takže kde ju nájsť, znovuobjaviť, obnoviť?

Poznáte ženské kruhy? Sú miestom pre ženské rituály a zdieľania, miestom bezpečia a liečenia, divokého tanca a meditácií. Sú miestom, ktoré podporuje ženskosť, je to akési sesterstvo, ktoré lieči vzťahy medzi ženami, vo svete, kde je často skôr rivalita a súperenie. Predstavte si kruh tancujúcich žien v dlhých sukniach. Ženy sa v rytme hudby najprv pomaly, neisto, trocha hanblivo rozhýbavajú. Terapeutka Ivana Nedzbalová dáva pokyny, aby sa celé uvoľnili. „Tanec je prirodzená meditácia. Všetky orientálne tance a vlnité pohyby podporujú tok ženskej energie. Žena je spontánnejšia a vďaka tancu vníma, čo jej telo potrebuje a môže tak vyjadriť emócie,“ hovorí odborníčka.

Ako prebiehajú ženské kruhy

„Pomalé, akoby neviditeľné pohyby žien sa o chvíľu zintenzívnili, až prešli do divokého tanca. Akoby sa zrazu úplne odviazali, hudba je rýchlejšia a ony a ich sukne lietajú po miestnosti v prudkom tanci a rytme. Potom zrazu nastane úplné ticho. Nasleduje spájanie so Zemou. Vyzúvame sa, pod chodidlami cítime mäkký koberec a inštruktorka nám dáva pokyny: „Počúvajte, ako vám bije srdce, prúdi dych. Nadychujte energiu zo Zeme do chodidiel, kolien, do lona ako do nádoby, ktorú chceme naplniť svojou pozornosťou. A začnite sa prihovárať svojim ženským orgánom,“ opisuje jedna zo žien, ktorá si tzv. ženské kruhy osobne vyskúšala.

„Ženy si položia ruky pod bruško a nadväzujú kontakt so svojím lonom. Vnútorným zrakom si predstavia vaječníky, nadviažú s nimi spojenie, nadychujú sa do nich. Niektoré z nich možno pocítia ako žiaria a vibrujú. Potom sa pozdravia s maternicou, akoby to bola živá bytosť, naplnia ju svojou pozornosťou. Ak majú deti, poďakujú sa jej za ten dar. Ak po deťoch ešte len túžia, prihovoria sa jej, čo by potrebovali. Ak práve čakajú dieťatko, pozdravia ho,“ vysvetľuje priebeh celého procesu odborníčka. Zážitkový seminár trvá vyše hodiny, zúčastniť sa ho môžu dievčatá aj ženy najrôznejšieho veku. Počas neho budú vykonávať rôzne techniky, meditácie, cvičenia, hry. Mnohé ženy sú ku koncu ako vymenené, dojaté, plačú.