Ste vo vzťahu už hodnú chvíľu, no aj tak si (občas) kladiete otázku, či je váš súčasný partner naozaj ten pravý, s ktorým chcete ostať navždy? Voľba celoživotného partnera je významným krokom a preto je dôležité vedieť, či ste sa rozhodli správne. Tieto znaky vám však jasne napovedia, že ste našli partnera, ktorého by ste si mali udržať a pochybnostiam dať zbohom.

Je láskavý

Keď vás váš partner miluje, je prirodzené, že sa k vám bude správať milo a láskavo. No z dlhodobého hľadiska si je dôležité všímať nielen to ako sa správa k vám, ale aj k okoliu. Ak nemá problém pomôcť starším ľuďom alebo túlavému zvieratku, môžete si byť istá, že sa pred vami nepretvaruje a naozaj v ňom tá ľudskosť a láskavosť je. Takéhoto muža by ste si mali vážiť, pretože je len jeden z mála. Prejavujte preto k nemu aj vy láskavé správanie, ktoré vám pomôže udržať si ho aj bez veľkej snahy.

Máte mnoho spoločných záujmov

V partnerskom vzťahu je zdieľanie spoločných záujmov kľúčové. Pre dlhodobý zväzok je dôležité vedieť sa zhodnúť v dôležitých otázkach, ale aj v maličkostiach, ako napríklad - kam pôjdete cez víkend na výlet. Ak jeden z vás miluje turistiku, no druhý by radšej uprednostnil hotelovú posteľ, je pomerne náročné nájsť kompromis. No ak obaja preferujete podobné záujmy, bude to jednoduchšie.

S tým súvisí aj fakt, ktorý zistila nedávna štúdia. Tá tvrdí, že ľudia majú vo všeobecnosti tendenciu “vyhľadávať” partnera, ktorý pochádza z rovnakého regiónu, alebo má podobné spoločenské postavenie. Vo vzťahu sa vďaka tomu cítime viac rovnocenní a dokonca sa ukazuje, že podobnosť spája ľudí omnoho viac ako odlišnosť.

Ste pred sebou úprimní

Úprimnosť sa vo všeobecnosti považuje za vlastnosť, ktorá sa zo vzťahov pomaly vytráca. No ak to nie je váš prípad, máte vyhraté. Byť pred sebou navzájom úprimní je kľúčom nielen k šťastnému, ale aj trvalému vzťahu. Rozhodne by ste pred sebou mali byť obaja úprimní najmä v dôležitých veciach, ako sú financie, zdravie, ale aj vernosť. No ak si hovoríte všetko aj o bežných veciach, tým lepšie. Ak pred sebou nemáte čo skrývať, takýto vzťah rozhodne nevymeňte.