Kto by nechcel nenávidieť čokoládu a milovať karfiol? Americká novinárka Bee Wilsonová vyskúmala, že svoje chute môžeme bez problémov zmeniť. Nemáme ich totiž vrodené. Diéta ani detoxikačné rituály nám však život nezmenia. Zabudnite na disciplínu. Do zdravého jedálneho lístka si musíme naprogramovať to, čo nám chutí.

Budovanie identity v jedle

Výber potravy je totiž podľa psychológov klasický príklad naučeného správania. Okolo osemnástych narodenín máme za sebou asi 33 tisíc skúseností s jedlom, ktoré určujú naše rozhodovanie. „Nenarodili sme sa s tým, že máme radšej čipsy ako mrkvu. Chute určujú našu identitu, ale nie sú dané osudom,“ píše novinárka. Počíname si pritom, akoby naše chute boli navždy vytesané do kameňa. Sú našou súčasťou, na ich základe nadväzujeme priateľstvá.

Len si spomeňte na fotografie paštéty alebo torty so slaným karamelom, ktoré si navzájom nadšene komentujeme na sociálnych sieťach. Láska k určitej chuti spája. Začali sme síce o jedle premýšľať viac, zrejme však nesprávnym smerom. V tejto dobe sa jeho kvalita zlepšuje. Je ale zdravšie? Vedieť variť neznamená nutne zdravo jesť. A siláckych rečí, že nie sme zajace, aby sme jedli šalát, paradoxne skôr pribúda. Len nejde o tlačenku s cibuľou, ale o vynovenú domácu klobásku s bio črievkom.

Utajená zelenina

V roku 2010 bolo lekármi dokázané, že obsah detského taniera už natoľko neovplyvňujú rodičia, ale výrobcovia. A reklama. Nezdravé jedlo sa stalo normálnym, takže ho vyžadujú aj naši potomkovia. Vznikajú preto návody pre rodičov, ako schovať do detských pokrmov kúsok brokolice či nepopulárny špenát. Do torty sa dá ukryť repa, do koláčov mrkva. Učiť deti jesť zeleninu nevedomky je to najhoršie, čo môžete urobiť. Z dlhodobého hľadiska im tak vôbec nepomáhate.

Istá americká organizácia robila pokus. Deťom z hlavných miest Spojených štátov amerických ponúkli typické raňajky z rôznych kútov sveta a sledovali ich reakcie. Na brazílskom banánovom koláčiku alebo holandskej hrianke si pochutnali, rôzne ázijské dobrôtky im však nevoňali. Rovnako im nechutila ranná ryba typická pre tradičnú oblasť Škandinávie. Nejde o rozmaznanosť, len o silu zvyku, ktorému sa prispôsobujú chuťové bunky a do istej miery aj trávenie.