Dosiahnuť úspech v kariére nie je pre každého jednoduché, vyžaduje si to veľa úsilia, energie, času, ale aj trpezlivosti. No aký je rozdiel medzi tými, ktorí úspech dosiahli a tými, ktorí po ňom stále a stále len túžia? Hlavne v tom, že tí úspešní zaiste nepoužívali výhovorky, ktoré ich od neho vzdiaľujú. O aké ide? Prečítajte si o 3 najčastejších výhovorkách, ktoré (možno) aj vám bránia v dosiahnutí želaného úspechu.

Moc výhovoriek

Jeden známy človek raz povedal: “Môžeš mať buď výsledky alebo výhovorky, nie oboje.“ A mal pravdu. Výsledky v podobe úspechu sa s výhovorkami totiž jednoznačne vylučujú. Dôvodom je totiž fakt, že mnoho ľudí si radšej zvolí jednoduchšiu cestu v podobe výhovorky, ako by mal zatnúť zuby a ísť si za svojím cieľom.

Patríte k takým ľuďom aj vy? Tiež vám stále niečo bráni v tom, aby ste dosiahli úspech? Možno aj vy používate tieto výhovorky, ktoré môžu byť dôvodom toho, že sa vám nedarí.

“Nemám dosť času”

Jedno malé tajomstvo - každý jeden z nás má každý deň k dispozícii rovnakých 24 hodín. Ani o minútu viac, či menej. Je však na každom, ako ich využije. Niektorí ich vedia využiť produktívne a efektívne, iní sa budú len vyhovárať, že na to aby sa niekam posunuli, je to málo času.

Ale to je chybou. Keď chcete dosiahnuť úspech, musíte brať čas, ktorý máte k dispozícii a pracovať s ním čo najefektívnejšie. A možno za jeden deň nestihnete spraviť všetko, čo by ste chceli, no každopádne spravíte aspoň niečo. To je logicky omnoho lepšie, ako by ste ničím nepohli a samotnému času dávali za vinu, že je ho málo na vaše veľké plány.