Prichádzajúce teplé dni nás nútia začať sa čoraz viac odhaľovať a vtedy zrazu zbadáme, že nechcená celulitída, ktorá bola počas zimy akosi neviditeľná, je odrazu horúcou témou. Čo robiť? Ako sa jej zbaviť? Existuje vôbec šanca vychutnať si leto s dokonale hladkou pokožkou? 

Celulitída nie je v ženskom svete vôbec ojedinelá, práve naopak. Trápi až približne 95 % žien, u mužov sa nevyskytuje, pretože sú za ňu zodpovedné ženské hormóny, ktorých majú muži v krvi len minimálne množstvo. To, že sa vyskytuje len u žien s plnšími krivkami, je mýtus. Takzvanou pomarančovou kožou trpia aj štíhle ženy, bez rozdielu na vek, či fyzickú kondíciu. Našťastie poznáme 4 účinné triky, ako proti nej bojovať.

Pitný režim 

Ak sa chcete účinne zbaviť celulitídy, základom je dodržiavať pitný režim. Voda totiž v tele pôsobí ako spúšťač všetkých dôležitých mechanizmov, okrem iného aj cirkulácie krvi. Tá zabezpečí lepšie prekrvenie pokožky a zásobenie organizmu vodou. Hydratovaná pokožka vďaka tomu pôsobí pevnejšie a  zdravo. Denne by ste mali prijať 2 až 3 litre tekutín, kým väčšiu časť by ste mali prijať dopoludnia, keďže organizmus je viac „naštartovaný“. Do pitného režimu je možné zaradiť čistú vodu, prípadne vodu s citrónom alebo bylinkové čaje. Sladené nápoje ani káva do neho nepatria. Takisto by ste mali vynechať alkohol, ten má totiž opačný efekt a odvodňuje organizmus. 

Úprava stravy

Hoci je pitný režim základom, ani strava v tomto smere nie je zanedbateľná. Kombináciou dostatočného pitného režimu a správnej stravy totiž docielite rýchlejší úbytok celulitídy.  Najvýraznejšie sa pod jej vznik podpisujú cukor a soľ. Tieto látky obsahujú vysoký podiel nasýtených tukov, ktoré sa považujú za nezdravé a pre organizmus sú škodlivé. Znížte preto príjem cukrov, dajte zbohom fastfoodom a živočíšne tuky nahraďte rastlinnými. Konzumujte prirodzené zdroje bielkovín, ako napríklad strukoviny, jogurty, tvaroh, syry, hydinu a ryby. Do jedálnička zaraďte aj čo najviac zeleniny a ovocia, minimálne dvakrát do dňa. Takisto sa vyhýbajte prehnanému soleniu, ktoré spôsobuje zadržiavanie vody v tele a prispieva k vzniku pomarančovej kože. 

Cvičenie

Je dôležité si uvedomiť, že bez pohybu sa celulitídy nedá zbaviť. Samotný pohyb alebo cvičenie totiž pomáha spevňovať pokožku, znižuje množstvo telesného tuku, čo pomáha zbaviť sa nepekných hrbolčekov na pokožke. Ideálne cviky, ktoré pomôžu sú výpady, drepy či beh po schodoch. Spevníte nimi stehná a najmä zadok, ktoré sa považujú za najkritickejšie partie. Takisto sa odporúča minimálne dve hodiny pred cvičením a rovnako ani hodinu po cvičení, nejesť. Cvičte pravidelne a uvidíte, že celulitída zmizne oveľa rýchlejšie ako bez neho.