Bolesť hlavy je nepríjemná. Niekedy zaskočí, inokedy pretrváva dlho, no v oboch prípadoch vie poriadne znepríjemniť život. Čo pomôže? Skúste pomoc z prírody a spoznaje 7 účinných potravín, ktoré môžu pri bolestiach hlavy pomôcť.

Bolestí hlavy je mnoho. Ostrá a pulzujúca bolesť, ktorá je našťastie krátkodobá, no napriek tomu nás zaskočí, alebo vážnejšia a pretvávajúca bolesť hlavy, ktorú žiaľ mnohí z nás poznajú pod názvom migréna. Tá má nanešťastie okrem silnej bolesti hlavy aj iné vedľajšie účinky, ako citlivosť na hluk a svetlo, nevoľnosti, vracanie či nespavosť. Bolesti hlavy však nemusíte tíšiť len liekmi, účinné sú proti nim aj potraviny, ktoré máte bežne doma. Ktoré to sú?

Banány

Banány sú nielen chutné, ale aj zdravé a mnoho ľudí ich obľubuje. No okrem toho, môžu pomôcť aj pri nepríjemných bolestiach hlavy. To vďaka obsahu horčíka a draslíka. Tie dokážu vyrovnať v tele hladinu elektrolytov a nastoliť rovnováhu. Bolesť hlavy by sa mala zmieniť alebo úplne vymiznúť.

Ľadový šalát

Bolesť hlavy nemusí mať vždy vážnu príčinu, niekedy je za ňu zodpovedný len nízky príjem vody a tým pádom nízka úroveň hydratácie. Na to môže pomôcť aj ľadový šalát, pretože jeho listy obsahujú veľký podiel vody. Listy hlávkového šalátu obsahujú o niečo menej vody, ale veľa vlákniny. Pri bolestiach hlavy teda  môžete zmiešať viacero druhov šalátu podľa vlastných preferencií.

Jogurty

Nielen dehydratácia môže byť príčinou bolesti hlavy. Podobný výsledom môže mať aj nízka hladina vápnika v tele. To dokáže spôsobiť veľmi nepríjemné bolesti hlavy. Napraviť to môžete tým, že si doprajete mliečne výrobky napríklad v podobe jogurtov, dobrým zdrojom vápnika je samozrejme aj mlieko a syry.