Zrejme každá žena túži po tom, aby bol jej milovaný partner šťastný. No mnohé to však s týmto správaním preháňajú a to natoľko, že môžu nie mužovi, ale paradoxne vzťahu uškodiť. Ako? Prečítajte si 6 vecí, ktoré by ste v žiadnom prípade pre svojho partnera nemali robiť.

Snažiť sa vyriešiť všetky jeho problémy

To, že problémy boli a vždy aj budú a to nielen vo vzťahu, ale aj v živote, je každému asi jasné. No tu je dôležité vedieť rozlíšiť, či by ste mali alebo nemali mať kompetencie na ich vyriešenie. Skutočne nie je v poriadku, ak chcete vyriešiť všetky partnerove problémy, nech sa už týkajú čohokoľvek. Či ide o pracovné, finančné či dokonca rodinné záležitosti, neriešte to za neho. Samozrejme poradiť mu môžete, no hlavú rolu pri riešení musí mať on. Ak to tak nebude, nechtiac zo svojho partnera spravíte nerozhodného a nekompetentného muža, ktorý si nič nevie vyriešiť sám. Ba čo viac, skôr či neskôr to začne prekážať vám obom.

Dávať priestor prehnanej citlivosti

Staré dobré známe klišé, ktoré hovorí o tom, že “chlapi neplačú” iste poznáte. No nehovorí sa o tom len tak pre nič za nič. Hoci aj muži majú samozrejme právo prejaviť svoje (aj) negatívne emócie akými je plač či nariekanie, dajte si pozor, aby toho nebolo veľa. Veď predsa muž by mal byť ten, ktorý by mal žene poskytnúť rameno na vyplakanie a nie naopak. Nesnažte sa preto svojho partnera vždy za všetko ľutovať, naopak, skúste ho podporiť či povzbudiť.

Kupovať zbytočne drahé darčeky

Vzájomné obdarovávanie medzi partnermi je normálne, ba v niektorých prípadoch aj žiadúce, no aj tu treba rozpoznať hranice. Najlepšie je preto dávať si navzájom dary, ktoré majú rovnakú hodnotu. Ak budete vy tá, ktorá parterovi kupuje príliš drahé darčeky, môže to spôsobiť viac škody ako úžitku. Mužské ego sa s tým totiž ťažko vyrovnáva a preto sa váš partner môže začať cítiť menejcenne. V horšom prípade, to dokonca môže začať využívať vo svoj prospech, takže na toto pozor!