Koľkokrát ste len za posledný mesiac vyhlásili, že “vyzeráte hrozne”? Toto a hento by ste na sebe chceli zmeniť, zväčšiť, zmenšiť, či jednoducho nejako upraviť. Ale prečo? Nevnímajte seba ani svoje telo príliš skepticky, pretože vám prezradíme veci, za ktoré sa vôbec nemusíte hanbiť, ba naopak. Ktoré to sú?

Ženy čo sa týka vzhľadu, to majú oproti mužom podstatne zložitejšie. Ideály krásy v podobe štíhlych tiel s mierami 90-60-90 v časopisoch a na obrazovkách, či v médiách prezentujú krásu ženy len jediným spôsobom. Práve dôsledkom toho sú ženské komplexy a nízka sebaláska. Zabudnite na to! A prečítajte si o veciach, za ktoré by ste sa vôbec nemali hanbiť a my vás presvedčíme, prečo.

Strie

Strie boli a vždy budú súčasťou života žien. Kým sú pre nás nevítaným hosťom, mužom sa paradoxne na ženskom tele dokonca  páčia. Hoci sami nevedia odkiaľ sa vzali, na akejkoľvek časti ženského tela na nich pôsobia prirodzene a dokonca ako symbol ženskosti. Preto sa nemusíte obávať. Ak vaša pokožka nevyzerá ako z reklamy, neskrývajte svoje krivky. Mužov totiž priťahujú prirodzené ženy.

Väčší zadok

Tradičný ideál krásy s mierami 90-60-90, ktorý sme naznačili už na začiatku je už síce za svojou érou, no napriek tomu je spoločnosťou považovaný za štandard krásy. No to však neznamená, že ak máte postavu nazývanú aj “krv a mlieko”, mali by ste sa za to hanbiť. To rozhodne nie! Ak teda patríte k ženám, ktoré majú o čosi väčší zadok, nepovažujte to za svoj nedostatok. Práve naopak, mnohé slávne ženy sú dôkazom toho, že veľký zadok je skôr prednosťou a symbolom ich ženskosti, ako dôvodom na vznik komplexov. Spomeňte si na Jennifer Lopez či Kim Kardashian, ktoré sa preslávili práve vďaka nim. Ženy so širšími bokmi sú pre mužov symbolom príťažlivosti, erotiky a vášne. 

Potenie

V prvom rade si treba uvedomiť, že potenie je úplne prirodzenou reakciou tela, ako ženského, tak aj mužského a to dokonca aj vtedy, keď vonku nie je horúco. Potíme sa jednoducho všetci. Rozhodne by ste nemali prestať chodiť do posilňovne alebo športovať len preto, že nehcete, aby bol na vás badateľný pot. Nie je to hanba na celý život, je prirodzené a normálne. Preto cvičte a športujte ak vás to baví. Okrem toho, že sa potom budete cítiť lepšie vo svojom tele, aj s pridruženým potením robíte niečo prospešnejšie ako keby ste sedeli na gauči v suchom tričku.