Každá žena túži byť krásna, príťažlivá a upútať pozornosť mužov. Práve kvôli tomu sa ženy čoraz viac módne obliekajú a potrpia si na dokonalú starostlivosť o svoj celkový vzhľad. Čo na to však muži? Podľa nedávneho výskumu uverejneného na stránke brightside.me sa zistilo, ktoré konkrétne veci si muži na ženách tajne všímajú. A nielen to. Na základe nich aj vyhodnocujú, či je žena príťažlivá. Tušíte, o aké ide?

Parfém

Prvý bod, na ktorom sa zhodla väčšina mužov z prieskumu bol parfém. Na mužov pôsobí ženská vôňa príťažlivo a páči sa im, keď žena príjemne vonia. Avšak netreba to preháňať. Parfému by nemalo byť veľa a rozhodne by nemal byť veľmi prenikavý. To mnoho mužov odrádza.

Lak na nechty

Možno je to prekvapujúce, ale muži si všímajú aj nechty. Väčšia časť mužov si skutočne všimne, či sú nechty upravené a nalakované. Okrem iného sa zhodli na tom, že estetickejšie sú prirodzene upravené nechty, a že dlhé a lesklé nechty ich nepriťahujú.

Obočie

Obočie vo veľkej miere vyzdvihuje rysy ženskej tváre. Mužskému pohlaviu sa však skutočne nepáči, ak má žena “nakreslené” obočie. Aj keď ani nenafarbené obočie im nerobí problém, upraveným obočím jemne zvýrazneným farbou nemáte čo pokaziť.

Mejkap

Téme mejkapu sa muži venovali zo všetkého najviac. Na čom sa však zhodli bolo, že prehnaný mejkap, výrazné očné tiene a jasné rúže s pestrými farbami nevyzerajú vôbec dobre, ba až odpudzujúco. Naopak, podľa nich sú ideálnou kombináciou prirodzené riasy, jemne dofarbené obočie a prirodzené pery zvýraznené leskom.

Akné

Akné je prirodzenou súčasťou ako žien, tak aj mužov. Avšak v tomto prípade sú práve ženy tými, ktorým aj jediná vyrážka dokáže pokaziť deň. Nemusíte sa však obávať. Hoci si ich muži všimnú, nejako zvláštne to neriešia. Keďže to poznajú vedia, že je to niečo čo o pár dní zmizne.