Kde máte najväčšiu šancu stretnúť toho pravého, tú pravú? V škole. Ak ste už vyštudovali všetko, čo sa dalo a stále ste single, len pokoj! Ešte stále existuje veľká šanca, že nezostanete na ocot. Na druhom mieste liahní vzťahov sa nachádza práca. Má však vzťah s kolegom nejakú budúcnosť a vyhliadky na prežitie? 

Výhody vzťahu s kolegom

„V takýchto vzťahoch vidím lepšie porozumenie emócií spojených s prácou a pracovným prostredím, partneri sú k sebe empatickejší, skôr rozumejú tomu, prečo má ten druhý zlú náladu, keď nestihne dokončiť úlohu v stanovenom termíne, keď má konflikt s kolegom, so šéfom a podobne,“ hovorí psychologička Lenka Uherová.

Podľa odborníčky je ďalšou veľkou výhodou samotný čas. Partneri sa nevidia len pár hodín večer pred spaním. Tým, že sú spolu takmer celý deň, dostatočne nasýtia svoju potrebu blízkosti a zaangažovanosti vo vzťahu. Taktiež môžete takto ušetriť množstvo peňazí, keďže spolu nemusíte dlhé hodiny telefonovať a môžete dochádzať do práce jedným autom. Pozitívum je aj to, že v tomto vzťahu majú obaja partneri viacej spoločných kamarátov.