Aké náročné je v dnešnej dobe nájsť lásku na celý život? Jedni tvrdia, že nemožné, iní zasa veria na večnú lásku. Podľa čoho to však spoznať? Podľa odborníkov je na to potrebných niekoľko pilierov. O aké ide? V nasledujúcih riadkoch vám ich prezradíme. 

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo môže určovať pravosť lásky alebo stabilitu vzťahu? Popravde existuje hneď niekoľko vecí, ktoré vás rýchlo presvedčia o tom, že ste s tým správnym človekom a dokonca aj to, že vaša láska pretrvá v dobrých aj zlých časoch. Ktoré to teda dokazujú?

Ste najlepší priatelia

Mať vo svojom partnerovi zároveň najlepšieho priateľa je na nezaplatenie. Obaja tak vo vzťahu nemusíte zastávať len partnerskú rolu, môžete byť partnermi, milencami, ale aj kamarátmi. To je totiž významným aspektom stabilného vzťahu. "Priateľstvo je pre vzťah veľmi dôležité. Ak je vo vzťahu prítomné ešte pred partnerstvom, je to jasný dôkaz toho, že vzťah má perspektívu vydržať navždy," zdôrazňuje psychologička Susan Andersenová. Vedieť sa porozprávať naozaj o všetkom, zahrať si spoločenskú hru či pri každej príležitosti tvoriť tím, ktorý drží spolu - to všetko sú znaky toho, že vo ste vo svojom partnerovi našli najlepšieho priateľa a váš vzťah je založený na skutočných hodnotách.

Dokážete spolu komunikovať o všetkom

Ak ste vo vzťahu, určite nám dáte za pravdu, že komunikácia je pre jeho fungovanie veľmi dôležitá. Tá by však nemala byť obmedzená len na “povinné” rozhovory o tom, či sú zaplatené účty, alebo čo bude na večeru. "Otvorene komunikovať s partnerom je nesmierne dôležité a okrem toho, že vás to navzájom zbližuje, tak svoj vzťah aj utužujete," hovorí odborníčka. Je jedno, či sa svojmu partnerovi zveríte s trápnou historkou, ktorá sa vám dnes prihodila, alebo načrtnete vážnu tému. Dôležité je komunikovať a pokiaľ možno, tak o všetkom. Ak spolu zdieľate všetky dobré aj zlé situácie a nehanbíte sa za to, váš vzťah má veľkú pravdepodobnosť vydržať navždy.

Navzájom sa podporujete

Vzájomná podpora je vo vzťahoch veľmi potrebná. Asi nikto by predsa vedľa seba nechcel mať človeka, ktorý ho podceňuje, ba jeho úsilie sabotuje. Malo by to byť presne naopak. Preto, ak aj vy svojho partnera vo všetkom podporujete (a samozrejme aj on vás), partnerov úspech oslavujete ako váš vlastný a naopak, keď jeden z vás v niečom zlyhá, dokážete sa podporiť, nemusíte sa o trvácnosť vášho vzťahu obávať. Vzájomná podpora vás presvedčí o tom, že ste s tým správnym človekom.