Žijeme v dobe, kedy na svete panuje obrovská diverzita ľudí. Každý je iný, každému je sympatický niekto iný. Dalo by sa povedať, že každý má vytvorený okruh ľudí, ktorých má rád a naopak, takých, ktorých nemusí. Ako zistiť, že do tej druhej skupiny patríte? Stačí, ak budete pozorní a všimnete si reč tela. Toto jednoznačne prezradí, že vás niekto nemá rád.

Povzdychy

Verte tomu alebo nie, v hlasoch a intonáciách sú aj narážky na reč tela. Podľa profesora Colemana je povzdych jedným z vokálnych náznakov, že niečo nie je v poriadku. Ak spozorujete, že pri konverzácii niekto používa zvuky, ako sú vzdychy, pauzy a ticho, môže vám to napovedať, že ide nielen o trápnu situáciu, ale daný človek sa s vami necíti príjemne.

Bariéry medzi vami

Pri rozhovore je očný kontakt takmer nevyhnutný, preto je logické, že ak je medzi vami nejaký predmet, kvôli ktorému na seba nevidíte, odstránite ho. To však neplatí v prípade, ak vás niekto naozaj nemusí. Naopak. v takej situácií sa snaží medzi vás dostať akúkoľvek “bariéru”, ktorou môžu byť veci, ktoré sú bežne po ruke, napríklad váza, fľaša či kopa papierov. To znamená len jedno, taký človek s vami nechce zdieľať ani očný kontakt, ani nič iné.