Na to, aby bol partnerský vzťah zdravý a šťastný, toho doň treba investovať mnoho. Nie je to len čas a energia, ale omnoho viac ie o kompromisy, odpúšťanie, ale aj prijatie. Ktoré znaky sú teda tie najdôležitejšie a prezradia, že ste našli svoju spriaznenú dušu?

Viete si odpustiť

Vzťahy nie sú len o láskyplných slovách, vrúcnych vyznaniach či prekrásnych kvetoch. Každý jeden vzťah občas postretne výmena názorov či hádka a to je prirodzené. Čo je však v tomto prípade dôležité je spôsob, akým vzniknuté konflikty riešite. Stabilné a zdravé vzťahy totiž nemajú vo zvyku po hádke držať tichú domácnosť či partnera ignorovať. Práve naopak, ak sa s partnerom viete udobriť takmer hneď po hádke, máte sa naozaj radi a máte jeden z hlavných znakov zdravého vzťahu.

Nechcete sa navzájom zmeniť

Čo viac si môžete priať, ako to, že pred človekom, ktorého milujete môžete byť sami sebou? A rovnako aj on pred vami? Ba čo viac, cítite sa pri ňom dobre a dobre viete, že nemá ani najmenšiu túžbu meniť vás? A to nielen váš výzor, charakter, správanie či názory, ale jednoducho všetko. Skrátka miluje vás takú, aká ste. Znamená to len jedno a to to, že ste našli svoju spriaznenú dušu a partnera, ktorý miluje vašu osobu ako celok a neodradí ho ani vaša úplná prirodzenosť. Naopak, priťahuje ho.

Podporujete sa

Vzájomná podpora partnera je dôležitá a to platí aj v opačnom prípade. V zdravom vzťahu je však dôležité vedieť partnera podporovať v jeho úspechoch, ale hlavne priať mu ich. Rozhodne by ste na jeho úspechy nemali žiarliť, ba vyjadrovať sklony k súťaživosti. Partneri, ktorí žijú v zdravom partnerskom vzťahu považujú úspechy toho druhého za spoločné, pretože významným elementom k ich dosiahnutiu je aj podpora svojej polovičky.

Zdieľate rovnaké hodnoty

Je jasné, že názory na akékoľvek veci môžete mať rôzne, no mali by ste sa vedieť zhodnúť v zásadných veciach. Ak ste v dlhodobom vzťahu a trebárs plánujete rodinu, je dôležité poznať hodnoty a názory toho druhého. Jedine vzťah, v ktorom chcete obaja to isté má šancu pretrvať a ostať zdravým a harmonickým po veľmi dlhú dobu.