Podľa čoho muži vyhodnotia či je žena atraktívna? Hoci by sa mohlo zdať, že každý má iné preferencie, niektoré veci majú predsa len spoločné. Viacero vedeckých výskumov totiž odhalilo, že všetci muži na ženách tieto veci (aj keď podvedome) považujú za atraktívne a dalo by sa povedať, že im nevedia odolať. Vedeli ste o nich?

Boky

Nie je žiadnym prekvapením, že ženské boky a zadok sú pre mužov slabosťou. Zvodné boky by mali byť o niečo širšie ako pás, to mužov dostáva do varu. Takáto postava je pre nich totiž prototypom dokonalej ženy. Ak patríte k ženám, ktoré majú o čosi širšie boky, rozhodne to nepovažujte za svoj nedostatok. Ženy s širšími bokmi totiž v mužoch “aktivujú” sexuálne impulzy a vzrušujú ich viac ako chudé modelky.

Žena by podľa mužov mala vyzerať zdravo a plodne, preto mužský mozog podvedome hľadá ženu s väčšími bokmi a menším pásom. Štúdia uverejnená v časopise The Journal of Personality and Social Psychology zistila, že väčšine mužov sa na ženách páči malý pomer medzi obvodom pása a obvodom bokov. Ideálny pomer pre ženské telo je pomer pásu k bokom 7:10. Takýto pomer v mužskom svete evokuje, že žena je schopná zvládnuť pôrod. Zaiste, táto teória vysvetľuje hlavne správanie našich dávnych predkov, no rovnako pravdivá je aj dnes.

Symetria

Symetria tela a tváre je odpradávna považovaná za jeden z najvýzvýznamnejších atribútov krásy,  atraktívnosti, ale aj zdravia. Hoci zrejme ani muži, ani ženy sa nemôžu pochváliť dokonalou symetriou tváre či tela, drobné odchýlky sú povolená a vo väčšine prípadov sú nebadateľné. Ak má teda žena “dobrú” symetriu, muži ju potom aj vnímajú ako krajšiu, zdravšiu a prístupnejšiu. Vedecký výskum, ktorý to potvrdzuje, zároveň poukazuje na to, že u mužov aj u žien je vnímanie symetrického vzhľadu opačného pohlavia najmä podvedomou záležitosťou.

Vôňa

Možno ste to netušili, no muži veľmi citlivo reagujú na to, akú má žena vôňu. Častokrát sa stáva, že muži za mimoriadne príťažlivé ženy považujú aj tie, ktoré nádherne a zmyselne voňajú. V tomto prípade je len na vás, akú vôňu považujete za príjemnú či zvodnú. Primárnym faktorom je muža len zaujať. Vôňu by ste teda určite nemali podceňovať, pretože za podmaňujúcou ženskou vôňou sa predsa otočí každý muž.