Sebavedomé ženy sú krásne, atraktívne a poväčšine aj obľúbenejšie. Sebavedomie je totiž veľmi dôležitou vlastnosťou a takisto vždy bodom plus. No vedeli ste, že existuje konkrétny vek, v ktorom žena pociťuje najvyššie sebavedomie? Aký to je? A čo ak ho práve teraz prežívate aj vy?

Som nádherná. Úžasná. Som žena! Kedy ste si naposledy povedali niečo podobné? Ako často nosíte sukňu? Cítite sa byť naozaj ženou? Mnoho z nás sa totiž zhodne na tom, že ženské sebavedomie sa mení častejšie, ako by sme chceli. Najskôr sme nespokojné so svojím telom či výzorom a pokiaľ už aj áno, vidíme medzery v kariére či partnerskom živote. Jednoducho povedané dosiahnuť sebavedomie je u žien častokrát náročné.

Na výslní

Aj kvôli tomu sa odborníci zamerali na skúmanie všetkých možných faktorov, ktoré ovplyvňujú sebavedomie žien a priniesli zaujímavé výsledky. Štúdia spolu analyzovala až 2000 žien vo veku viac ako 50 rokov, ktoré hodnotili všetky aspekty, ktoré im pomohli k vybudovaniu či strate svojho sebavedomia. Z výsledkov vyplynulo, že drvivá väčšina žien, ako svoje najsebavedomejšie obdobie označila práve vek 33 rokov. Je teda potvrdené, že v 33. roku života je väčšina žien najsebavedomejšia.

Vonkajšia vs. vnútorná krása

A dôvod? Uvádza sa, že vo veku okolo tridsiatky sa už väčšina žien začne usádzať a vidieť zmysel života. Podľa odborníkov má v tomto veku takisto mnoho žien váhu, s ktorou sú spokojné a nemajú ani šediny či výrazné vrásky. A hoci sebavedomie nedefinuje len vonkajšia krása, predsa len je výzor v chápaní atraktívnosti prvoradý. Ženy v prieskume totiž opísali, že práve v tomto veku dosiahli vytúženú váhu, lepšiu kvalitu pokožky, vlasov, nechtov aj zubov. Z vnútornej krásy a prežívania dominovala hlavne duševná rovnováha a spokojnosť s vlastným životom. Okolo tridsiatky má totiž mnoho žien dobre našliapnutú alebo rozbehnutú kariéru a tak sú s celkovým životom spokojné.