Túžba po kráse, tá nikdy nezostarne. Je do nás žien vpísaná akosi podvedome už oddávna a práve preto po nej stále tak prahneme. Chceme byť vždy krásne, príťažlivé a hlavne stále vyzerať mlado. Aj na základe tohto fenoménu večnej mladosti vedci skúmali a zistili, v ktorom veku sa žena stáva najkrajšou a najatraktívnejšou. Prežívate práve tento “najkrajší” vek aj vy?

Nie je azda žiadnym prekvapením, že ženy sú asi najkritickejšie bytosti na tejto planéte a to najmä v oblasti sebakritiky. Vždy na sebe totiž nájdeme niečo čo je nesymetrické, príliš malé či príliš veľké alebo jednoducho niečo, čo by sa v dobe tohto technologického pokroku dalo vylepšiť. Nenápadne sa tak snažíme zakryť svoj svoj vek, vrásky či kilá navyše s cieľom - cítiť sa a vyzerať mlado a krásne.

Vek je len číslo - alebo nie?

Dnes je však už všetko inak. Kým pred pár desaťročiami sa vedci z Bostonskej univerzity domnievali, že najkrajší vek môžu prežiť ženy okolo 33. roku života, teraz prišli s novým a zaujímavým zistením, ktoré nielen poriadne prekvapí, ale mnohé z nás aj poteší. Aký vek je teda podľa výskumov ten, v ktorom je žena na vrchole svojej krásy?

V nedávnom výskume, ktorý realizovali vedci z USA a Anglicka sa zistilo, že magický vek, počas ktorého je žena najpríťažlivejšia sa šplhá na o niečo vyššie číslo, ako tomu bolo doteraz. Odborníci totiž analyzovali veľké množstvo žien, ktoré sa za posledných 20 rokov objavili v dobre známom americkom magazíne People. Na základe toho teda zosumarizovali mnoho dát a podľa výpočtov dosiahol najkrajší vek žien naozaj zaujímavé čislo. Oproti predošlým zisteniam sa vyšplhal až na 38 rokov! Ide však len o priemerný vek, avšak vedci sa domnievajú, že práve vek medzi 35. a 40. rokom života sa u žien považuje za ten najmagickejší.