Vzťahy sú o kompromisoch, to je jasné. No aj v tomto prípade treba poznať hranice. Ak kompromisy robíte príliš často  v mnohých veciach, pričom váš partner takmer vôbec, mali by ste sa zamyslieť. Prečítajte si o piatich veciach, v ktorých by ste kompromisy kvôli vzťahu rozhodne nemali robiť a nikdy sa ich nevzdať. O aké ide?

Hodnoty

Každý človek má nejaké hodnoty, ktoré uznáva a snaží sa podľa nich riadiť svoj život. Ideálne je, ak si nájdete partnera, ktorý zdieľa rovnaké, či minimálne podobné hodnoty ako vy. Pokiaľ tomu tak nie je, neznamená to, že váš vzťah musí skončiť. No je dobré zvážiť, či má perspektívu. Vzťah, v ktorom chce každý niečo iné nie je práve stabilný. Avšak, preto aby ste ho “udržali” sa rozhodne svojich hodnôt a presvedčení nevzdávajte. Neprispôsobujte sa len preto, aby ste oddialili nezhody. Keď má každý z vás iné hodnoty, koniec tak či tak neoddialite. Naopak, ak sa tých svojich vzdáte, ešte sa priblíži.

Kariéra

Životné ciele a kariéra sa by sa nemala končiť v okamihu, v ktorom vstúpite do vzťahu. Žiaľ, vo veľa prípadoch to tak býva. Ale nemalo byť! Práve naopak, v zdravom vzťahu by vás mal váš partner podporovať v tom, čo chcete dosiahnuť a malo by to samozrejme platiť aj vzájomne. Rozhodne preto pre vzťah neobetujte svoju kariéru či ciele. Aj to, či vás partner vo vašom kariérnom raste bude podporovať, napovie veľa o ňom aj tom, na čom je postavený váš vzťah. Ak zistíte, že váš partner vás nepodporuje a dokonca váš úspech sabotuje, dobre si zvážte, či v takomto vzťahu chcete zostať.