Suchá a popraskaná pokožka na rukách nie je v zime ničím výnimočným. Najviac však býva poznamenaná kožou, ktorá je celoročne suchšia až atopická. A tak je potrebné kožu dôsledne vyživovať, hydratovať aj chrániť rukavicami. Skrátka sa o ňu starať oveľa intenzívnejšie než je tomu po zvyšok roka.

Najprv peeling, potom krém

Chlad alebo striedanie teplôt pokožku veľmi vysušuje, a pretože na chrbtoch rúk je koža tenká s minimom mazových žliaz, práve v týchto partiách je často nepríjemne drsná, suchá so šupinatých šupinkami, popraskaná až červená. Preto je nutné pri pobyte vonku používať rukavice a doma ju priebežne premazávať vyživujúcimi krémami. Suchú kožu pomôže rýchlo odstrániť peelingy na ruky.

Pokožku navyše zjemní, zvláčni a pripraví tak na prísun vyživujúcich látok, ktoré jej následne dodá ošetrujúci krém na ruky. Rukám môžete tiež dopriať extra starostlivosť v podobe masky na ruky alebo jednoduchého nočného zábalu (naneste na ruky silnejšiu vrstvu vyživujúceho krému, natiahnite bavlnené ruky a nechajte krém pôsobiť cez noc).

Čo nechtom škodí

Pozornosť si samozrejme zaslúžia aj nechty. Mimochodom, tie by predsa mali byť upravené celoročne. Pravidelné zapilovanie nechtov pilníkom do rovnakého tvaru im rozhodne svedčí, rovnako tak ako ochranné laky na nechty. Tých existuje celá rada, konkrétne výber záleží na tom, čo vaše nechty momentálne najviac postrádajú. Či sú suché (výrazne ich vysušuje teplá voda, mydlá alebo saponáty používané napríklad pri umývaní riadu) a potrebujú dodať výživu, alebo či sa štiepia a lámu a tak je nutné ich posilniť, prípadne im len chýba lesk, v tom prípade postačí leštička, prípadne lak s vysokým leskom.