Prototyp dokonalého dobre stavaného muža s vyšportovanou postavou, krásnymi vlasmi a očarujúcim pohľadom si podmanil mnoho žien. Sexappeal, ktorý by takíto muži mohli rozdávať priťahuje zrejme každú ženu. No napriek tomuto dosť rozšírenému trendu alfa samcov sa ukazuje, že po takých mužoch túži čoraz menej žien. Naopak, pozornosť upriamujú na iných. O akých ide a ako sa líšia od sexi alfa samcov?

Istotne to poznáte. Pri pohľade na sexi muža ako z časopisu sa vám ihneď podlomia kolená. Nemusíte sa za to hanbiť a ani to skrývať, pretože je to úplne prirodzené. Tzv. alfa samci sú očarujúci, majú krásne telá a ženy priťahuje ich arogantnosť. Zakaždým vedia upútať pozornosť nejednej ženy a ich príťažlivosť dosahuje skutočne vysokú úroveň.  No na druhej strane je s nimi život často náročný. Keďže sa vyznačujú najmä dominantnosťou a pomerne veľkým egom, ženám po ich boku neposkytujú slobodu a ani rovnocennosť. Preto sa u mnohých žien túžba po alfa samcovi v dlhodobom spolužití stráca.

Po akých mužoch ženy túžia?

Ako vyplýva z vyššie uvedeného, ženy pri hľadaní partnera alfa samcov škrtajú. Síce zabaviť sa spolu na pár nocí môže byť príjemné, no z dlhodobého hľadiska im to zrejme nepríde ako dobrý nápad. A navyše, ani takíto povestní alfa samci zväčša stabilné vzťahy nevyhľadávajú.

No čo sa týka žien, tie sú na mužov o niečo náročnejšie. Sexi telo a dobrý sex im pre dlhodobý vzťah nestačí, a preto čoraz častejšie vyhľadávajú beta mužov. O akých mužov ale vlastne ide?

Beta muži

Z hľadiska hierarchie je zrejmé, že tzv. beta muži budú (zrejme) o niečo horší ako alfa samci. V podstate to môže byť pravda, ale aj nemusí. Beta muži totiž možno nemajú až tak dokonale vyšportované telo, ale na druhej strane sú empatickí, milí a hlavne skutočne milujúci. Niet sa preto čo čudovať, ak ženy vo väčšej miere vyhľadávajú práve takýchto mužov a sexeappelu nedávajú veľký význam. Hoci aj ten je pre partnerský život dôležitý, úplne stačí, ak je ho tak akurát.