Každá žena by chcela byť večne mladá a krásna, ale nanešťastie elixír mladosti doposiaľ neexistuje. Vedeli ste však, že o vašom celkovom vzhľade rozhodujete len vy samy? Stáva sa totiž, že občas si osvojíme nejaké tie zlozvyky, ktorými zbytočne urýchľujeme starnutie. Ktoré to sú? 

Jednotvárne diéty

Nejaké to kilo navyše nám ženám nikdy nepridá na sebavedomí, práve naopak. Kvôli tomu sa donekonečna snažíme okresať svoju postavu rôznymi diétami, o ktorých si myslíme, že zaručene fungujú. Samozrejme netvrdíme, že diéta v žiadnom prípade nemôže zabrať, no jednoznačne by ste sa mali vyhnúť tým jednotvárnym, ktoré predstavujú striktne zamerané diéty, zložené len z pár potravín. Tie neprospievajú tráveniu, nedostanete z nich potrebné výživné látky a nakoniec aj tak získate len jojo efekt, ktorý rozhodne nepoteší. Namiesto takýchto „pokusov“ teda radšej uprednostňujte zdravé potraviny a všetko jedzte s mierou.

Pitie vody z fľaše

Pitný režim v množstve aspoň 2 litre denne, je potrebné pravidelne dodržiavať. V tomto prípade však nie je problémom jeho nedodržiavanie alebo používanie plastov, ale samotný spôsob pitia. Pri pití z fľaše sa pery automaticky ukladajú do neprirodzenej polohy a dochádza k ich zvrašteniu. Tento zlozvyk nanešťastie podporuje rýchlejšiu tvorbu vrások, ktoré sa stávajú čoraz viac viditeľnými a zbytočne pridávajú na veku. Preto ak je to možné, pri pití si nápoje radšej nalievajte to pohára alebo pite cez slamku a fľašu používajte len výnimočne.

Pot na pokožke

Slaný pot nie je pre jemnú pleť prospešný. Poškodzuje jej vrchnú vrstvu a kvôli tomu sa veľmi skoro vytvárajú vrásky. Hoci to v lete nie je jednoduché, hneď ako máte tú možnosť, mali by ste sa opláchnuť čistou vodou alebo pot zotrieť aspoň vlhčenou vreckovkou. Večer pred spaním nezabúdajte na dôkladné vyčistenie pokožky, vďaka čomu sa neupchávajú póry a nevytvárajú sa drobné zápaly, spôsobujúce okrem iného vyrážky a ekzémy.

Kozmetika s chemikáliami

Zázračné účinky, ktoré sľubujú kozmetické prípravky, sú často tak neodolateľné, že si ich jednoducho musíme kúpiť. No popri tom si neuvedomujeme, že tie sú dosahované najmä pomocou chemikálií, ktoré nie sú pre pokožku prospešné. Lekárka Aaliya Yaqub, ktorá sa špecializuje na celkové zdravie vyše 25 rokov upozorňuje, že množstvo predovšetkým komerčných značiek používa vo svojich výrobkoch parabény, ktoré sú pre pleť škodlivé. Slovo parabény môže mať viacero významov. Najčastejšie sa používajú tieto: 

  • Metylparabén
  • Propylparabén
  • Izopropylparabén
  • Izobutylparabén
  • Butylparabén
  • Butylparabén sodný

Hoci je to zdĺhavejšie, poriadne čítajte zloženie kozmetických výrobkov. Ak pleťový krém sľubuje elimináciu vrások, no na druhej strane obsahuje niektorú z týchto zložiek, radšej ho nekupujte. Parabény škodia pleti, odvodňujú ju a aj krém PROTI vráskam, ich môže kvôli tejto zložke paradoxne spôsobiť, nehovoriac o vysokom riziku vzniku alergie. Namiesto chemických zložiek v kozmetike by ste mali uprednostniť overené výrobky na prírodnej báze, ktoré pleť nezaťažujú a pomáhajú jej nielen pri regenerácii, ale najmä potláčajú známky starnutia.