Chceli by ste mať krajšiu pleť? Našťastie, na nákladné estetické zákroky môžete pokojne zabudnúť. Cesta ku krásnej a žiarivej pleti je totiž vo svojej podstate veľmi jednoduchá. Základom je dbať na starostlivosť nielen zvonku, ale aj zvnútra. Tú dosiahnete pomocou správnych potravín, vďaka ktorým dokonca môžete opeknieť. Na ktoré z nich je dobré upriamiť pozornosť?

Hoci to môže znieť absurdne, jedlo, ktoré prijímame skutočne výrazne vplýva na celkový stav pleti. Práve pleť o nás dokáže prezradiť vek, životosprávu ale aj samotnú starostlivosť. Pokiaľ nepatríte k zástancom často nie najlacnejších estetických zákrokov, zbystrite pozornosť. V nasledujúcich riadkoch sa totiž zameriame na potraviny, ktoré môžu výrazne zlepšiť stav vašej pleti.

Citrusy

Citrusové ovocie obsahuje vysoký podiel vitamínu C, ktorý je tým najlepším priateľom krásnej pleti. Nepáčia sa vám prehlbujúce či jemné vrásky? V tom prípade každý deň siahnite po kúsku citrusového ovocia. Môže to byť citrón, pomaranč, grep alebo mnohé iné, podľa vašej preferencie. Každý z týchto druhov je bohatý na spomínaný vitamín C, ktorý okrem iného stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu, využíva sa pri procesoch obnovy buniek a posilňuje odolnosť pleti. Pravidelným konzumovaním citrusov je možné dokonca eliminovať aj výskyt nových vrások.

Losos

Losos sa považuje za jednu z najzdravších potravín na svete. Je preto viac ako jasné, že aj v starostlivosti o pleť bude hrať dôležitú úlohu. Jeho ružovú farbu má na svedomí antioxidant astaxantín, ktorý je jeden z najsilnejších antioxidantov vôbec. Antioxidanty sú dôležité látky, účinne v boji proti voľným radikálom z prostredia. Tie zachytávajú a tým predchádzajú „poškodeniu“ pleti najmä prostredníctvom UV žiarenia.

Zelená zelenina

Zelené druhy zeleniny ako rukola, brokolica či špenát sú veľmi prospešné pre pokožku. Obsahujú vápnik, horčík a alkaloidy, ktoré úspešné pôsobia proti prekysleniu organizmu. Prekyslenie organizmu je dnes veľmi častým problémom a na pleti sa odzrkadľuje kožnými vyrážkami, či ekzémami. Zaraďte do svojho jedálnička pravidelne zelenú zeleninu a vyrážky vás už nebudú prenasledovať.