Atraktivita či príťažlivosť ženy je v mužskom vnímaní ovplyvňovaná mnohými vecami. A hoci sa hovorí, že každý má nejaký svoj “typ”, niektoré veci majú predsa len všetci spoločné. Ba dokonca aj jednu, ktorú drvivá väčšina mužov na ženách považuje za najviac neatraktívnu. O akú ide? Robíte ju aj vy?

Miera atraktívnosti ženy sa u mužov meria viacerými faktormi. Vedeli ste však, že niektorými vecami, ktoré (možno) robíte podvedome alebo prirodzene, môžete mužov skutočne odradiť? Skutočne existuje jedna vec, ktorá sa mužom na ženách nepáči, no ženy ju aj tak robia. A potvrdila to aj štúdia.

Prirodzenosť na prvom mieste

Nech to znie akokoľvek ako klišé, mužom sa naozaj páčia prirodzené ženy. Nie také, ktoré na sebe majú niekoľko vylepšení či poriadne hrubú vrstvu mejkapu. Je totiž bezpochyby každodenným ženským spoločníkom. Kým niektoré z nás bez neho nevyjdú ani vyhodiť smeti, iné z toho takú vedu nerobia a nalíčia sa skutočne len keď si to príležitosť vyžaduje. No žena s prehnaným a neprirodzeným mejkapom, s výraznými kombináciami farieb nevyzerá pre mužov príliš príťažlivo, práve naopak.

A práve ten za to môže. Väčšina mužov totiž uprednostňuje prirodzene krásne ženy bez mejkapu, ako s ním. Poukázala na to aj štúdia, ktorú uverejnil portál Spring. V rámci nej sa analyzovalo spolu 1000 žien a 550 mužov, pričom všetci mali za úlohu hodnotiť fotografie žien. Výsledky skutočne prekvapili.