Je pravdou, že romantiku môžete zažiť kdekoľvek na svete. Existujú však miesta, kde sa o romantiku nemusíte nijako snažiť, jednoducho tam visí vo vzduchu. Ak túžite po niečom nezvyčajnom, máme pre vás pár tipov, ktoré stoja za zaradenie do travel listu.

Bora Bora

Za najromantickejší ostrov sveta mnohí považujú ostrov Bora Bora. Je jedným zo 118 ostrovov vo Francúzskej Polynézii a rozkladá sa okolo veľkej lagúny. Preto má ideálne podmienky na plávanie a hlavne potápanie medzi húfmi morských živočíchov. Stretnete tu napríklad raje, barakudy, murény, korytnačky či žraloky.

Pohľad ktorýmkoľvek smerom na smaragdovo zelené hory a zalesnené údolia s rozkvitnutými ibištekmi vám bude pripadať ako z pohľadnice. Aj keď najkrajšie výhľady na okolité rozsiahle lagúny s rôznymi odtieňmi modrej, ktoré obklopujú ostrov, sa ponúkajú z najvyššej hory Pahia či Otemanu. Vyhľadávaným ubytovaním sú bungalovy postavené priamo nad vodnou hladinou. Úchvatné snehobiele pláže, priezračné tyrkysové more a bujná vegetácia - to je jedna z najvychytenejších dovolenkových destinácií sveta.

Pod hladinu oceánu

Možno iba vtedy, ak ste veľmi scestovaní a skúsení potápači, tak sa vám pri vstupe do reštaurácie Ithaa nezastaví dych od úžasu. Najkrajšiu reštauráciu na svete s panoramatickým výhľadom pod hladinu mora a na živé koralové záhrady nájdete na Maldivách. Reštaurácia Ithaa, ktorá leží päť metrov pod hladinou Indického oceánu, ponúka modernú európsku kuchyňu.

Pripravujú tu špeciálne niekoľkochodové menu, samozrejme vrátane rybích špecialít, a rezervovať si ju môžete aj na súkromné oslavy. Je súčasťou komplexu Conrad Maldives Rangali Island, ktorý sa nachádza na dvoch malých ostrovoch uprostred trblietavo tyrkysovej vody. Počasie je tu ideálne takmer celý rok, vďaka tomu sú Maldivy destináciou, kde môžete ďaleko od civilizácie pozorovať pod vysokými palmami pokojné západy slnka v zime aj v lete.

Romantika po taliansky

Ani veľké množstvo turistov neprehlušuje krásu a fascinujúcu architektúru Benátok, ktoré patria medzi miesta, kam je nutné aspoň raz v živote sa pozrieť. Plaviť sa na gondole vodnými kanálmi pod stovkami starodávnych mostov a pozorovať majestátne paláce, odrážajúce sa vo vodnej hladine, to vám rozbúši srdce.

Svoje čaro majú Benátky aj v zime, najmä v čase slávneho benátskeho karnevalu. Ten zaplní mesto ľuďmi z celého sveta, kostýmami, hudbou a divadlom. Tento rok sa koná od 8. do 25. februára. Jeden z najkrajších karnevalov má na programe veľa verejných atrakcií ako sprievody masiek a súťaže o najkrajšie kostýmy. Počas festivalu sa konajú aj plesy a bály.

Reštaurácia Vertigo

Vysoko nad rušnými ulicami thajského Bangkoku, na 61. poschodí mrakodrapu hotela Banyan Tree, je jedna z najkrajších strešných reštaurácií sveta. Pôvodne tu bola pristávacia plošina pre helikoptéry, teraz sa tu môžete takmer dotýkať hviezd.

Zvlášť v noci sa ponúka neopakovateľný výhľad na mesto, ktoré nikdy nezaspáva a leží vám pri nohách. Pohľad na jedenásťmiliónový Bangkok z okien strešnej reštaurácie je fascinujúci a o romantiku s vašou polovičkou tak budete mať určite postarané.