Vedeli ste, že podiel na tom, v akom vzťahu ste teraz, môžu mať aj vaše predchádzajúce lásky? Prečo je tomu tak, že niektorá z nich vás doslova ničila a s inou ste sa nemali problém rozlúčiť bez jedinej slzy? Existuje skutočne niekto osudový, alebo je to len fikcia z románov? 

Prvá láska

Prvá láska je v živote každého človeka veľmi dôležitá. Prvýkrát mal totiž vtedy možnosť zažiť ten nádherný pocit a všetko bolo také úžasné. Aj preto si ju zvyknú ľudia pamätať na celý život. Dokonca aj vtedy, keď počas nej prežili niečo negatívne. A práve to často zvykne v zlom svetle ovplyvňovať aj ich nastávajúce vzťahy. Bezprostrednosť a miera naivity, totiž podľa psychologičky zohrali svoju rolu, takže teraz môžete mať pocit, že vás prvá láska naplnila šťastím a radosťou, ktoré už inokedy a inde nezažijete. 

Kto ovplyvňuje váš život? 

Dnes si svoje prvé skúsenosti vyskúšajú ľudia už vo veku 15 alebo 16 rokov. Berú sa a plodia deti však často až po tridsiatke. Počas tohto dlhého 15-ročného medziobdobia tak do ich života vstúpi viacero osôb, ktoré ich ovplyvnia viac, alebo menej. 

Miera ich vplyvu závisí od mnohých faktorov - veku, typu osobnosti, dĺžke vzťahu a vašom prístupe k tomuto vzťahu. Čo je logické, lebo ak niekoho nepovažujete za dôležitého, nebudete brať ako dôležité ani jeho názory. Na druhej strane, čím ste s niekým dlhšie, tým väčšia je šanca, že vás nejako poznačí, a to aj v prípade, že s jeho niektorými názormi nesúhlasíte. 

Láska na prvý pohľad