Chystáte sa na dovolenku a chcete, aby vaše opálenie bolo skutočne výrazné, a to najlepšie čo najrýchlejšie? Na túto zvláštnu príležitosť využite všetky dostupné pomôcky a triky, ktoré vám teraz ponúkneme.

Opaľovací prípravok: morská soľ

Do toho! Plávajte, neosušte sa a hneď sa slňte alebo si naberte morskú vodu do rozstrekovača. Morská soľ priťahuje slnko na vašu pokožku a v kombinácii s minerálnymi látkami vytvára neprekonateľný a jedinečný film na pleti, ktorý farbu opálenia neskutočne zvýrazní.

Reflexné plochy a zlatohnedá pokožka

V bazéne alebo pri ňom sa opálite lepšie a intenzívnejšie, keďže kvapky vody slnečné lúče odrážajú a znásobujú ich intenzitu. Na tento účel slúžia veľké nafukovačky. Piesok je tiež podobná alternatíva, a čím bližšie pri ňom budete, tým viac opálenia zožnete pre vašu pleť. Osuška na piesku má stále svoje opodstatnenie, aj keď nie je tak pohodlná ako ležadlo. Reflexné dosky sa vám zdajú staromódne? Možno ste nevedeli, že sú jedným z najlepších spôsobov, ako si vytvoriť tmavé morské opálenie za čo najkratší čas. Pomáhajú tým, že priťahujú a odrážajú slnečné lúče na vaše telo. Samozrejme, môžete si ich dovoliť až vtedy, keď už máte vytvorené základné opálenie. Nezabúdajte však na pravidelný pitný režim v kombinácii s dlhším pobytom v tieni.

Športová aktivita nerozhýbe len svaly

Ak nie ste fanúšikom vylihovania na pláži, toto je pre vás dobrá správa. Zrýchlený krvný obeh zvlhčí pokožku a tým ju zároveň pripraví na opaľovanie. Vaše telo tak bude v perfektnom stave prichystané prijať čo najväčšie množstvo slnečných lúčov. Kvôli pohybu a rôznym uhlom, v ktorých ste sa vystavili počas cvičenia slnečným lúčom, bude vyzerať opálenie omnoho prirodzenejšie a rovnomernejšie, ako keby ste len ležali na pláži. Čo tak dať si trocha behu po pláži či plážového volejbalu?

Foto: Shutterstock