Zmysel pre humor

Najlepším liekom je smiech. Je dokázané, že muži uprednostňujú vtipné a zábavné partnerky so zmyslom pre humor. Vďaka smiechu sa ľudia cítia šťastnejší, zdravší a sú sexuálne aktívnejší. Smiech tiež ľuďom pomáha udržať si fyzickú i duševnú rovnováhu a harmóniu vo vzťahoch. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Viacom International Media Networks, ktorá zverejnila zistenia svojho najnovšieho prieskumu s názvom Sila smiechu. A najlepšie je, ak sú partneri v rámci humoru „na jednej vlne“.  Zmysel pre humor, je dôležitým faktorom na to, aby vzťah vydržal rôzne životné situácie. Ak má vo vzťahu zmysel pre humor len jeden, je isté, že takýto vzťah dlho nevydrží. Navyše, zmysel pre humor môže pomôcť každodennej rutine, a aj k tomu, aby sa vzťah nestal príliš všedným.

Pozitívne myslenie

„Výskum ukazuje, že pozitívne osobnostné črty môžu mať vplyv na vnímanie fyzickej príťažlivosti.  Možno to nie je priekopnícke, ale mužov priťahujú príjemné, pozitívne a veselé osobnosti žien." vysvetľuje psychológ Richard Nicholson. Tieto pozitívne osobnostné črty sú spojené nielen s vyššou fyzickou príťažlivosťou, ale aj so sociálnou príťažlivosťou, čo je kľúčovým faktorom pri výbere dlhodobého partnera. Ako môžete nechať zažiariť svoj pozitívny postoj? Zamerajte na to, aby ste boli priateľskí a otvorení stretnutiu s novými ľuďmi. Odolajte zdieľaniu negatívnych myšlienok, nehovorte o niečom, čo vás nahnevalo, pretože je to istý spôsob, ako vyprodukovať negatívnu energiu. V takom prípade, radšej zmeňte tému.

Spoločné záujmy

Keď sa nezadaných ľudí opýtate, čo je u životného partnera podstatné, väčšinou odpovedia, že spoločné záujmy. Ani u mužov to nie je inak. Dalo by sa povedať, že spoločné záujmy sú najdôležitejšie najmä pre nadviazanie partnerského vzťahu. Avšak mať s partnerom niečo spoločné, môže pomôcť hlavne pre udržanie vzťahu. Vzťah, v ktorom očakáva každý partner niečo iné, nemá veľkú šancu vydržať. Ak sú však spoločné záujmy medzi partnermi už na začiatku vzťahu, je pravdepodobné, že takýto vzťah pretrvá oveľa dlhšie.

Foto: Shutterstock