Zatiaľ čo účesom vládne bezstarostnosť, uvoľnenosť a jednoduchosť, starostlivosti o vlasy zase dôslednosť a pravidelnosť. Dvakrát toto pravidlo platí počas leta. Načo si teda dať pozor a čo by v starostlivosti o vlasy počas tohto obdobia nemalo chýbať?

Ochrana pred slnkom

Základom zdravých a krásnych vlasov je starostlivosť špecializovaná na zvýšenú expozíciu UV lúčov. Preto s investíciou do solárneho radu počítajte aj za predpokladu, že sa nechystáte stráviť leto pri vode alebo inde v prírode. Kvalitnú prácu totiž prípravky odvedú i pri pobiehaní slnečnými ulicami. Ich úlohou je jednak vlasy chrániť proti poškodeniu, vysušeniu a zmenám farby, ale tiež pomáhať s obnovou a regeneráciou. Bežne používaný šampón totiž nie je určený na to, aby z vlasov vymyl zvyšky ochranných prípravkov, chlór alebo soľ. Rovnako tak klasická maska nemá takú schopnosť nápravy, ktorú vysušené končeky vlasov tak veľmi potrebujú. Pochopiteľne, nemusíte kupovať celú líniu, ale minimálne šampón a masku rozhodne zúročíte. Vhodný je aj ochranný sprej alebo olej, ktorý vyživí a zacelí vysušené dĺžky.

Ochranný štít

Bezpečných spôsobov, ako odvrátiť UV žiarenie, existuje niekoľko. Keď to nie je formou špeciálneho spreja s ochranným filtrom, môžete si napríklad vypomôcť maskou, ktorú nanesiete do vlasov už počas slnenia a prestriekate ich ešte sprejom (za predpokladu, že budete mať vlasy stiahnuté do drdola). Zatiaľ čo si budete užívať vodu, vlasy dostanú vďaka teplu ešte intenzívnejšiu regeneráciu. Čo je práve pre suché a krepovité  vlasy skvelá správa. Ak dávate prednosť pokrývke hlavy, myslite na to, aby bola priedušná a pokožka hlavy tak mohla dýchať. Vlasy si v tomto období môžete umývať každý deň, ale dôležité je starostlivé ošetrenie. Naopak sa vyhnite drastickému fúkaniu alebo žehleniu vlasov.