Sú pozorní

Okrem vynikajúcich myšlienkových pochodov majú introverti aj skvelé pozorovacie schopnosti. Podľa Kahnweilerovej si s väčšou pravdepodobnosťou všimnú reč tela a výrazy tváre ľudí, vďaka ktorým sú oproti extrovertom lepší v medziľudskej komunikácii. Typický introvert využíva svoju pozornú povahu aj vo vzťahoch. Introvertne založení ľudia sú celkovo viac empatickí, citliví a nápomocní. Vzťah s introvertom by ste teda mali považovať za veľkú výhodu, pretože takéhoto človeka nikdy neomrzí zaujímať sa a byť pozorný.

Nie kvantita, ale kvalita priateľstiev

Introverti sú vo všeobecnosti viac utiahnutými a tichšími jedincami. Kvôli tomu často nemajú toľko priateľov ako extroverti, no svojich priateľov si vyberajú múdro. „Čo sa týka priateľstiev, introverti sú dosť vyberaví. Nie preto, žeby boli namyslení, je to skôr preto, že im záleží na tom, koho si privedú do života.“ hovorí Beth Buelow, autorka diela o introvertoch. Podľa nej majú introverti namiesto veľkého množstva známych, radšej pár blízkych, dôveryhodných priateľstiev, do ktorých investujú svoj čas a energiu. Táto kvalita a nie kvantita priateľstiev spôsobuje, že introverti sú lojálni, pozorní a oddaní priatelia.

Budujú zdravé a romantické vzťahy 

Vďaka tomu, že introverti sú dokonalými poslucháčmi, sú podľa Kahnweilerovej tiež skvelými partnermi. Na konci dlhého dňa sú tu, aby počúvali a podporovali svojho partnera bez toho, aby chceli hovoriť o sebe. Introverti sa pri spoznávaní len zľahka podelia o svoje vlastné dôverné informácie a premyslene odpovedajú. Tým, že sa nechávajú postupne spoznávať a nepovedia o sebe všetko hneď na prvom rande, sa pre druhú stranu stávajú zaujímavejšími a atraktívnejšími. „Zdravá tajomnosť introvertov je vo vzťahoch záhadným faktorom atraktívnosti. To môže inšpirovať zvedavosť a túžbu spoznať človeka lepšie." hovorí Helgoe.

Foto: Shutterstock