Sú považované za expresných pomocníkov. Keď nie je čas umyť si a vyfúkať vlasy, rad žien po nich automaticky siahne. Skutočne dokážu suché šampóny úspešne nahradiť vodu a tradičné šampóny?

Cieľom suchého šampónu je behom pár minút osviežiť mastné a unavené vlasy tak, aby vyzerali ako by boli práve umyté. Šampón totiž z vlasov a vlasovej pokožky pohlcuje prebytočný maz, zvyšky stylingových prípravkov, prach aj ďalšie nečistoty. Jeho prednosťou je tiež, že dodáva vlasom objem a pôsobí proti ich spľasnutiu. Preto je ideálny najmä pre majiteľky rýchlo sa mastiacich a tiež jemných vlasov bez objemu. Niektoré z týchto prípravkov majú tužiaci efekt, a tak po ich použití vlasy lepšie držia tvar.

Pre blondínky i tmavovlásky

Pri nákupe suchého šampónu máte možnosť vyberať z dvoch konzistencii. V ponuke je buď v podobe spreja alebo sypkého púdru. Suchý šampón sa aplikuje priamo ku korienkom, po nanesení je potrebné vlasy dôkladne pretrieť a nechať krátko pôsobiť. Len tak totiž šampón dobre zafunguje. Následne sa z vlasov postupne vyčesáva, najlepšie plastovou kefou. Je totiž jednoduchý na údržbu, po použití z neho stačí šampón opláchnuť.