Stres je nanešťastie bežnou súčasťou našich životov. Nevyhneme sa mu ani v práci. No to je nezriedka kontraproduktívne, keďže stres vo veľkej miere znižuje produktivitu a okrem iného môže byť tiež spúšťačom mnohých ochorení. A keďže vyhnúť sa mu úplne nedá, prečítajte si aspoň niekoľko dobrých rád, ako aj zo stresujúcich situácií môžete vyťažiť maximum.

Pomenujte svoj stres

Možno to nemusí byť jedna jediná vec, nadmerný stres spôsobuje častokrát mnoho faktorov. Aj keď to nie je vždy zreteľné, je dôležité, aby ste vedeli identifikovať pôvodcu svojho stresu. A to aj v prípade ak ich je mnoho. Podľa odborníkov na neurológiu identifikácia spúšťača stresu pomôže mozgu “prepnúť” zo stavu paniky na stav proaktívny. To v praxi znamená, že mozog a tým pádom aj váš organizmus sa vie jednoduchšie vyrovnať so stresovou situáciou a takisto aj jej spúšťačom. Ak sa naučíte pomenovať to, čo vás stresuje, môžete tomu lepšie čeliť a dokonca nad stresom aj zvíťaziť.

Vylepšite time management

Plánovanie vecí dopredu dokáže odbúrať veľké množstvo stresu. Áno samozrejme, že sa môžu objaviť aj neočakávané situácie, ktoré vo vás môžu vyvolať stresu. No pri dobrej organizácii to môžete zvládnuť lepšie. Správny time management vám totiž poskytne priestor na každú jednu aktivitu a pomôže veci stihnúť včas. Vďaka tomu nebudete zbytočne v strese a dokonca budete omnoho produktívnejší.