Za všetko môže podvedomie

Ako je to možné a s čím tento fakt súvisí? Nuž aj to odborníci vo svojej štúdii vysvetlili a keď sa na vec pozriete podrobnejšie, zistíte, že to predsa len dáva zmysel. Finančná priepasť medzi zadanými a slobodnými mužmi súvisí totiž s tým, že sú pre ženy žiadanejší. Logicky sú totiž vzdelanejší muži s lepším platom pre ženy atraktívnejší a je o nich väčší záujem. Preto sú väčšinou vo vzťahoch.

U žien môže byť dôvodom výraznejší rast pracovnej participácie. Vydaté ženy pracujú v rovnakej miere ako tie slobodné, vďaka čomu nemajú výrazné finančné ťažkosti a aj napriek spoločným financiám vedia žiť samostatne. Aj to môže súvisieť s vyšším vzdelaním, ktoré ide ruka v ruke s lepším finančným ohodnotením. Ženy vo vzťahu teda nie sú odkázané na finančné zabezpečenie muža, dokážu to aj samy.

Ako vyplýva z vyššie uvedeného, z finančného hľadiska sa zrejme oplatí žiť v partnerstve, ako byť single. Skúste sa teda zamyslieť, či to platí aj o vás. Ak ste vo vzťahu, zarábate viac ako predtým? Ak áno, ste jedným z tých, ktorý tento zaujímavý výskum potvrdzujú.

Foto: Shutterstock