Máte pocit, že svoj život žijete alebo len prežívate? Ak ste odpovedali druhou možnosťou, mali by ste zbystriť pozornosť. Prežívanie zo dňa na deň totiž skôr či neskôr môže vyústiť do situácie, kedy vás už váš život unavuje. Podľa čoho to spoznať?

Ste vyčerpaní

A to takmer nonstop. Či je ráno, obed alebo večer, stále pociťujete únavu. Možno fyzickú, možno psychickú alebo aj oboje, no každopádne platí, že to nie je dobré znamenie. Únava a vyčerpanosť automaticky znižuje vašu produktivitu, čo sa žial môže prejaviť nielen v osobnej, ale aj v pracovnej oblasti. Čo s tým urobiť? Nájdite si čas na oddych duše aj tela. Môžete začať cvičiť, meditovať alebo si zájsť na masáž. Čokoľvek, čo vás zbaví fyzického alebo psychického vyčerpania, stojí za to vyskúšať.

Nemáte motiváciu

Nevidíte zmysel v ničom čo robíte? Či je to práca, rodinný život alebo čokoľvek život, nič vás nenapĺňa? Potom máte problém. Motivácia je pre napredovanie nesmierne dôležitá, preto ak ju strácate, strácate aj zmysel života. Skúste si nájsť aspoň jednu činnosť, ktorá vás baví a v nej sa snažte zlepšovať. Aj to vám môže pomôcť vašu motiváciu znova naštartovať.

Trpíte úzkosťami

Mnoho ľudí si to neprizná. Ak vás však trápia úzkostné stavy, ste nervózni a vystrašení, mali by ste to začať riešiť. Ak sa to navyše deje príliš často a to aj bez zjavnej príčiny, môže to byť  jedným zo znamení, že ste unavení zo života.