Nevera je pre každý vzťah bolestivá a je individuálne,  či sa ju páru podarí prekonať. Čo všetko však znamená neveru? Aj keď by ste si možno mysleli, že za ňu možno považovať len mimomanželský pomer, mýlili by ste. Odborníci totiž popísali nové druhy nevery,  o ktorých ste možno doteraz ani nepočuli. Čo všetko je teda možné považovať za neveru?

Fyzický kontakt

Hranica nevery je u každého človeka iná. Kým niekto môže za neveru považovať “len" pohlavný styk s inou osobou, iný si môže neveru vysvetliť aj ako bozk či objatie. Je to veľmi individuálne. Odborníci tvrdia, že ak sa chcete vyhnúť nevere, mali by ste si spoločne určiť vašu hranicu nevery, v ponímaní fyzického kontaktu. A ak nechcete, aby váš vzťah skončil, nemal by ani ajeden z vás túto hranicu prekročiť. Pokiaľ ju teda neviete alebo nechcete odpustiť.

Virutálny pomer

Nie len fyzický, ale aj virtuálny pomer možno považovať za neveru. Čo presne znamená? Podľa profesorky Dr. Dany Waiser, ktorá sa zaoverá rozvojom ľudských vzťahov na Univerzite v Texase "Je to každátajná činnosť na sociálnych sieťach“. V prvom rade ide o účasť osoby, ktorá je vo vzťahu v rôznych zoznamovacích aplikáciách, s cieľom to svojej polovičke zatajiť. Aj to je nevera. Pokiaľ ste vo vzťahu, nemali by ste mať potrebu hľadať niekoho na sociálnych sieťach či zoznamkách. Od toho je už len krok k sexuálnym predstavám a kto vie akým úmyslom s (ne)známou osobou. Aj to sa považuje za neveru.