Rozmýšľate nad tým, či je teraz ten vhodný čas na dieťatko alebo by ste ešte mali počkať? V skutočnosti sa však o tom, či ste na dieťa pripravená rozhoduje podvedome, bez toho, aby ste si to nejako všimli či pripúšťali. Záleží to od mnohých faktorov. Toto je 7 najčastejších predpokladov, ktoré vám jasne napovedia, že teraz je ten správny čas.

Všade kam sa pozriete, vidíte dieťa

Ak sú vaše telo aj myseľ dokonale pripravené na materstvo, odrazu začnete mať pocit, že deti sú takmer všade. Hocikam idete, všade to prekypuje kŕdľom malých bábätiek, nad ktorými sa s povzdychom usmievate. Váš radar (podvedome) aktívne vyhľadáva a informuje vás o každom dieťati v okolí 500 metrov. A ak aj dieťa nevidíte, stále máte pocit, že ho aspoň počujete.

Prezeráte si detské oblečenie

Stáva sa vám, že sa túžobne pozeráte do výkladov s detským alebo tehotenským oblečením a tajne ho obdivujete? Ak sa ocitnete v bode, že vám krásne, maličké, detské vecičky pripadajú nielen neskutočne roztomilé, no zároveň už začínate uvažovať nad ich praktickou či finančnou stránkou, ste na najlepšej ceste. Teraz už nemusíte rozmýšľať len nad tým aké by to bolo, pretože ste na dieťa pripravená.

Dokonale poznáte svoj menštruačný cyklus

Pre úspešný zrod dieťatka je veľmi dôležité aj správne načasovanie. Vtedy sa plodné dni, na čele s ovuláciou, pre vás stávajú tými najvýznamnejšími dňami vášho života. Neviete sa jednoducho dočkať, kedy partner príde domov a vychutnáte si spoločné milostné chvíle? A aj keď možno veciam nechávate voľný priebeh, akosi podvedome dúfate, že tentokrát sa “to” podarilo.