Starnutie je nepríjemné pre všetkých. Zahľadíte sa dlhšie do zrkadla, kde zočíte ovisnutú kožu na vnútornej strane vašej paže, ochabnutý podbradok a tvár posiatu vráskami. Má však aj mnohé pozitívne stránky. Určite sa ho netreba báť.

Nebuďte obeťou doby 

V súčasnosti nás naša spoločnosť učí uznávať ako jediné meradlo hodnoty ženy jej krásu. Tento trend pomáhajú utvárať kozmetické a farmaceutické firmy a stávame sa tak obeťami veľkého biznisu. Je len na nás či tomu podľahneme, alebo sa z toho vymaníme. 

To však neznamená, že by ste mali úplne zanedbať váš vzhľad. Treba však napríklad odlíšiť zdravé chudnutie od snahy mať postavu sedemnástky. Buďte preto rozumné a zvoľte radšej cestu zdravého redukčného jedálneho lístka, ktorý spojíte s cvičením. Budete vyzerať sviežo a mlado. Snaha o dokonalý vzhľad vám totiž môže priniesť kopu komplexov. 

Ide to z vášho vnútra

Zúfalstvo ohľadom pomaly chátrajúceho zovňajšku len odráža vnútorné zúfalstvo z neistoty, čo bude ďalej. Kríza stredného veku zastihne každého inokedy a inak, ale vždy ide o zlomové obdobie, kedy rekapitulujeme. Väčšina žien má už samostatné deti a s manželom sa (veľmi často) rozvádza alebo už rozviedla.

Čo teraz? Tridsať rokov venovaných starostlivosti o iných je fuč a realita nás nemilosrdne vracia k nám samým a núti nás zistiť, čo si na sebe vážime, čo nás teší. Teda, ako na tom sme a na čom môžeme postaviť ďalší život. Aby sme mohli ísť ďalej, treba si pripustiť všetky prehry, straty a nenaplnené sny. Nie je to zábava, a možno dokonca zistíme, že akceptovať celulitídu na stehnách veľkosti dier po dopade granátu nie je nič v porovnaní s uvedomením si, že dráha profesionálnej klaviristky je pre nás už pasé.