Momentálne žijeme životy, o ktorých sa nám pred rokom a pol asi ani nesnívalo. Veci, ktoré boli pre nás úplne bežné až samozrejmé, sú zrazu naozaj vzdialené. Možno sa niektorí pýtame, je to skutočné, alebo to celé niekto riadi? Asi to nie je dôležité rozoberať, nakoľko pandémia koronavírusu je tu a stala sa súčasťou našich životov.

Možno sa častokrát pýtame, prečo sa toto všetko vlastne stalo? Možno sme potrebovali spomaliť, možno sme si mali niečo uvedomiť, možno si potrebujeme začať vážiť veci, ktoré sme brali ako samozrejmosť. Napríklad možnosť stretnúť sa s kamarátmi, zájsť spolu na obed či kávu, alebo si ísť zacvičiť.

Správna zmena

Každý túži zmeniť svoj život k lepšiemu. Pretože byť spokojný sám so sebou je základom šťastného života. Mnohí z nás však smerujú svoj čas a energiu nesprávne. Sami seba stavajú na posledné miesto. Kým sa nenaučíme postarať sa o svoje telo a myseľ, uspokojenie bude iba dočasné.

Namiesto neustáleho zaoberania sa vonkajším svetom, začnite viac vnímať svoje telo a jeho potreby. Zastavte sa na chvíľku a porozmýšľajte, čo je to, čo chýba práve vám. Skúste sa teraz zastaviť na pár minút. Pohodlne sa usaďte, ruky nechajte voľne položené na vašich nohách, zhlboka sa nadýchnite a cez pootvorené ústa hlasno vydýchnite všetok vzduch z tela von. Teraz začnite svoj dych na chvíľu len pozorovať. Po pár nádychoch a výdychoch, svoj dych vedome ovládajte. Dýchajte zhlboka do brucha a hrudníka zároveň.