Prvé slnečné lúče už naťahujú svoje horúce prsty, takže môžete začať so skrášľujúcim programom pre vaše krivky na plné obrátky. Potom bude toto leto patriť len vám a vy sa budete cítiť krásna.

Peeling

Kým sa pustíte do zoštíhľovania, spevňovania, tvarovania, opaľovania, skrátka starostlivosti o telo, nezabudnite, že si najskôr musíte pripraviť pre ňu podmienky. „Nepriestrelná“ vrstva odumretých šupiniek na vyprahnutej pokožke nie je dobrý základ. Keď koža pracuje ako má, obnovuje sa sama po dvadsiatich ôsmich dňoch. Staré bunky sa odlupujú a namiesto nich sa tvoria nové. S pribúdajúcim vekom sa však celý proces spomaľuje a koža stráca žiarivý vzhľad. Čo je impulz k peelingu, ktorý zbaví pokožku nežiaducich šupiniek a okamžite jej dodá svieži jas.

Gomáže najčastejšie obsahujú brúsne čiastočky, zaoblené granulky alebo najrôznejšie zrnká rastlinného pôvodu, napríklad drvené mandľové škrupinky alebo kávu. Prípravok stačí používať raz alebo dvakrát týždenne a pomôcť mu v jeho úsilí môžete lufou alebo masážnou kefou. Pokožka sa tým patrične prekrví a prinúti k vyššej aktivite. Trošku iná situácia nastáva v prípade exfoliačných sprchových gélov alebo krémov. Tie nebývajú také intenzívne, a sú teda vhodné na denné použitie. Dôležitá rada: nikdy neaplikujte telový peeling na tvár, je príliš hrubý.

Výživa pre vašu pokožku

Obrúsená a zjemnená pokožka je totiž perfektne pripravená na prísun dôležitých výživných látok. K tomu po sprche alebo kúpeli sú póry pokožky otvorené, a teda ochotné prijímať všetko, čo sa im ponúka v prípravku na starostlivosť o pokožku (bambucké maslo, rôzne druhy olejov...). Akú konzistenciu si vyberiete, je len na vás a potrebách vašej pokožky. Pri telovom mlieku oceníte výhodu rýchleho vstrebávania, pri krémoch či maslách zase poctivú hĺbkovú výživu.

So suchým olejom získa pokožka aj potrebnú hydratáciu, ale okrem toho sa ešte zahalí do úžasne zvodného lesku. Viditeľného, ale nemastného! Mimochodom, hydratácia je síce vždy na prvom mieste, ale ak stavíte na prípravky s extra efektmi, napr. zjemňujúcim, regenerujúcim, anti-age, pokožka sa vám bohato odmení.

Vitamínová bomba

Správna strava, pravidelné športovanie a vyhladzujúce prípravky – tak znie ideálny scenár, vedúci k pevnému a sexi telu. Lenže nevzhľadná pomarančová koža sa tak ľahko nevzdáva! Neostáva nič iné, ako prehodnotiť svoj doterajší životný štýl, stravovacie návyky a zorientovať sa v ponuke anti-celulitídnych prípravkov. Nie potešujúcou správou je, že nie všetky faktory vzniku pomarančovej pokožky je možné ovplyvniť.

Tak napríklad vysoká hladina estrogénu počas tehotenstva zapríčiňuje zadržiavanie vody v tele. Na druhej strane je tu aj množstvo dobrých správ. Napríklad, že sa s vyšším príjmom vitamínu C spevňuje tkanivo, podporuje sa tvorba kolagénu a spaľovanie tukov. Takže vitamínová bomba na raňajky, napríklad ovocný šalát z ananásu, kivi a banánu, nie je vôbec na škodu. Ďalším spolubojovníkom s pomarančovou kožou je draslík, ktorý má moc odvodňovať. Nájdete ho v brokolici, paradajkách alebo špargli. Nezabudnite ani na pitný režim! Dvoma litrami tekutín denne, ideálne čistej vody alebo bylinkových čajov, podporíte látkovú výmenu.