Ste si istá, že ste našli osudovú lásku svojho života a chcete ju spečatiť manželstvom? Aj keď ste možno ešte stále opantaná zamilovanosťou alebo láskou, je vhodné uvažovať aj trochu racionálne. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, na ktoré najčastejšie otázky by ste si mali odpovedať skôr, ako sa rozhodnete povedať svoje “áno”.

Neistota pred sobášom dostihne takmer každú a aj tú najviac zamilovanú ženu. Je to predsa len veľký míľnik v živote, a preto je potrebné stopercentné presvedčenie. Je to ten správny krok na ceste ku šťastiu? Ak stále čo i len trochu váhate, skúste si položiť nasledujúce otázky.

Dôverujete svojmu partnerovi?

Ako je to vo vašom vzťahu s dôverou? Môže sa ísť partner sám zabaviť bez toho, aby ste sa obávali, či vás nepodvedie? Trpíte pri myšlienke, ak vidíte, že sa pozrie na inú ženu? Alebo máte potrebu kontrolovať mu telefón a sociálne siete? Zodpovedajte si tieto otázky, pretože pred vstupom do manželstva by ste svojmu partnerovi mali stopercentne veriť. Ak mu neveríte pred svadbou, po nej sa to ešte zhorší a šťastnému manželstvu môže byť koniec.

Prečo sa chcete vydávať?

Je bežné, že vášho partnera takého dokonalého, ako ho vidíte vy, nemusí vidieť vaše okolie. Narážky a neprajnosti príbuzných si preto radšej nevšímajte. Namiesto toho si nájdite čas, zavrite oči a predstavte si celú situáciu. Vidíte sa ako nevesta v nádherných a vysnívaných svadobných šatách. Konečne prišiel váš veľký deň, kedy ste stredobodom pozornosti len vy. Prehrajte si v mysli svoju vysnívanú svadbu a zamerajte sa na to, ako sa cítite. Čo prežívate pri takejto predstave? Ste šťastná? Hoci pomyselné predstavy nevytvoria skutočný obraz o s svadbe, či spoločnom živote, pocity môžu prezradiť veľa. Preto verte len svojej intuícii a ostatné “rady” alebo aj tlak okolia neriešte.