Ako aplikovať sérum

Samotné sérum sa spravidla jemne vklepáva prstami či vtiera do čistej a pleťovým tonikom ošetrenej pokožky tváre, aby sa ako prvé čo najľahšie dostalo do postihnutých oblastí. Ak si nie ste istá množstvom, ktoré by ste mali na tvár naniesť, a etiketa vás presnejšie o tom neinformuje, malo by vystačiť množstvo 20-centovej mince. Aj napriek tomu však prichádza na rad krém alebo fluidum.

Existujú ale typy pleti, ktoré si vystačia len so sérom. Je to zmiešaný až mastný typ pokožky alebo pokožka so sklonom k akné. Žiaľ, v prípravkoch zvyčajne chýbajú zložky ako vazelína alebo bambucké maslo, ktoré uzatvárajú vlhkosť, a tak si tvár aj tak ešte vyžiada krém. Pri suchej pleti o tejto možnosti ani nemusíte uvažovať, keďže tá sa bez hutnejšej konzistencie krému jednoducho nezaobíde. Pri aplikácii pipetou sa vyvarujte kontaktu s pokožkou, inak je možné zanesenie baktérií dovnútra séra.

Ako vybrať správne?

Správne sérum poznáte podľa vzduchotesnej nádobky zafarbenej do tmava, aby svoj obsah chránila pred vzduchom a svetlom, s pumpičkou alebo pipetou. Vedzte tiež, že aby obsiahnuté a často veľmi vzácne látky mohli ľahko prenikať do hlbších vrstiev pokožky, zahaľujú sa do špeciálnych technológií, čo nielen zvyšuje cenu (aj z tohto dôvodu sú séra z rovnakej série ako krémy jednoducho drahšie), ale zároveň môže mať vplyv aj na jeho trvanlivosť.

Primárne záleží na symbole otvoreného výrobku na etikete, ale aj na spôsobe skladovania – na priamom svetle alebo pri tepelnom zdroji mu výrazne skracujete dobu existencie. Všeobecne platí, že otvorené sérum by malo fungovať aspoň rok. Ak však obsahuje látky náročné na uchovanie (retinol a pod.), jeho výdrž môže byť kratšia.

 

Foto: Shutterstock