Koľkokrát ste len za posledný mesiac vyhlásili: „Vyzerám príšerne. Tučne.“ A to preto, aby vás vaši priatelia, partner alebo rodina presvedčili, že vyzeráte dobre. A keď vám to povedali, ako dlho ste im verili? A kde vlastne hľadať pôvod takéhoto zmýšľania?

Keď zadáte do Googlu formuláciu „milovať svoje telo“, vybehne vám vyše pol milióna odkazov. Telesná sebaláska začína byť skoro rovnako dobrý biznis ako iná magická formula – zmena života. „Totiž, musíme si uvedomiť, aké svoje telo? Kto som ja? Len čosi nehmotné, mentálne, čo vlastní telesnú schránku? Tak to predsa nie je. Ja je celok. A pokiaľ sa niekto musí naučiť mať rád telo, hovorí tým vlastne, že sa nemá vôbec rád,“ hovorí koučka Eva Marková. Kto tvrdí, že je jedno, ako vyzeráte, je hlupák. Ale náš zovňajšok je len odrazom nášho zmýšľania. Ako hovoríme, koľko vážime, ako sa líčime a všetko ostatné je odrazom toho, čo sa deje v našej duši, nie naopak. Dá sa to však zmeniť?

Urobte si na seba čas

Skôr než o magických formuláciách je sebaláska o energii, ktorú musíte investovať sami do seba. A priznajme si rovno, najmä na to ženy nie sú nastavené. Sme zvyknuté starať sa o deti, partnerov, rodičov, psy, mačky, domácnosť a vybičovávame sa k neuveriteľným výkonom, aby sme ostatným dokázali, že sme perfektné. Samy seba však odkladáme na POTOM, pretože my to predsa nejako vydržíme. Faktom je, keď sa rozhliadnete okolo, že sebavedomé, štíhle a krásne sú ženy, ktoré si na seba vedia nájsť čas. Ženy, ktoré pochopili, že čím lepšie sa budú cítiť ony samy, tým lepšie sa budú mať ich blízki. A prvý krok k sebaláske sa začína teraz hneď trebárs dva mesiace odkladanou manikúrou alebo pedikúrou. Takže: bežte. Ešte dnes!