Väčšina z nás má nejaké svoje priania. Mali by sme si však dávať dobrý pozor nato, čo si prajeme. Splnenie niektorých našich želaní totiž nemusí priniesť zaručené šťastie. Podľa psychologičky dokonca môžu splnené želania znamenať trýznivú skutočnosť a nové prekážky. 

Záludná nevedomosť

Koho chcú bohovia zničiť, tomu splnia jeho želanie. Túto vetu hovorí stará grécka múdrosť. Otázkou ostáva či ide v tejto prastarej múdrosti o to, že po splnení priania príde človek o svoj veľký sen a už si nemá ďalej čo želať, ale o druhú možnosť. Tou je to, že každé veľké želanie v sebe nesie aj nemalú časť poprenia vlastných životných skúseností a možno aj reality, s ktorou sa každý deň stretávame. 

Takéto želania v sebe skrývajú záludnosť a to aj napriek skutočnosti, že pochádzajú z túžby nezáludného človeka. Položte si preto otázku. Priali ste si už niekedy niečo, čo ste nikdy nezažili na vlastnej koži, ani to nevideli? 

Muž v strednom veku už nejaký čas sníva o novej, pre neho „ideálnej“, príťažlivejšej a vhodnejšej partnerke, ako je tá, ktorú má doma už takmer 15 rokov. A zrazu ten deň nastane a on „spozná“ takúto ženu. Teraz sa môže zdať, že sa na snívajúceho chlapa usmialo šťastie, no zdanie často klame.

Vrtkavá šťastena

Bude tento šťastlivec skutočne pripravený na nový život so svojou vysnívanou ženou a bude si ho vôbec vedieť užiť? Až teraz skutočne začne spoznávať, čo si vlastne vysníval. Zrazu je tu plno pochybností ako „Zvládnem začať nový život so ženou, ktorá je celkom iná ako tá, s ktorou som žil doteraz a naše spolužívanie bolo viac menej šťastné?