Priemerný Slovák zje v priemere o 50 % menej rýb, ako je priemer na človeka v Európskej únii. Je to škoda, lebo ryby sú výborným zdrojom živín, minerálov, vitamínov a omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú imunitu a množstvo procesov v tele.

Kým na Slovensku konzumujeme len približne 8 kíl rýb ročne, v neďalekom Nórsku je to takmer 50 kilogramov a na Islande dokonca 90 kilogramov na človeka. Zaostávame dokonca aj za odporúčaniami Americkej asociácie srdca, ktorá radí jesť ryby aspoň dvakrát týždenne.

Ryby sú pritom pre ľudské telo nesmierne prospešné a látky, ktoré rybie mäso obsahuje, nám môžu prinášať viaceré benefity. V prvom rade sú plné živín, obsahujú napríklad množstvo bielkovín. Okrem toho sú bohaté aj na vitamín D, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie mozgu a najmä podporuje zdravú imunitu. Vitamín D obsiahnutý v rybách navyše môže podporovať aj kvalitný spánok. Nekvalitný a krátky spánok zvyšuje produkciu hormónu kortizol, ktorého dlhodobo zvýšená hladina potláča zdravú imunitu.

Slovákov často trápia aj srdcovo-cievne ochorenia. Ryby môžu podať pomocnú plutvu pri riešení aj tohto problému. Sú totiž bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú normálnu a zdravú funkciu srdca a ciev. Navyše sú dobré pre zdravie mozgu, podporujú pamäť a pomáhajú udržiavať zdravý zrak. 

Dennú dávku vitamínu D a omega-3 mastných kyselín viete zaistiť aj s výživovým doplnkom OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje kvalitný olej z nórskych lososov, ktorý sa pýši označením najčerstvejší rybí olej na svete!

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

 

Zdroj a foto: PR článok