Starostlivosť o ruky je dôležitá, pretože podľa upravených nechtov a jemnej pokožky poznáme tú pravú dámu. Zabudnite na suchú a drsnú pokožku, ktorá dostáva poriadne zabrať aj pri každodennom používaní dezinfekčných prostriedkov a zimnom počasí. Poradíme vám, ako sa správne starať o pokožku na vašich rukách.

Rukavice

Zásadou číslo jeden je nosenie rukavíc. Lepšia rada na ochranu jemnej pokožky na rukách v zime jednoducho neexistuje. Rukavice ju ochránia pred mrazom a chladom a ak k nim pridáte tú správnu kozmetickú starostlivosť, túto zimu bude vaša pokožka rúk žiariť ako nikdy.

Záleží na zložení

Ruky používame denne ako pracovný nástroj, komunikujeme nimi a vedia nás pekne potrápiť. Najhoršia vec, ktorá ich môže stretnúť, je dehydratácia, ktorá často vytvára hlboké prasklinky. V chladných dňoch navyše, ak nenosíme rukavice, sa pokožka vysušuje mrazom. Chlad jej jednoducho nesvedčí. Mnoho ľudí má veľký problém s krémami na ruky, pretože majú zlé skúsenosti s konvenčnými variantmi plnými chémie, ktorá sa veľmi ťažko vstrebáva do pokožky a zanecháva na nej nepríjemný mastný film, čím jej aj znemožňuje dýchať a plniť si svoju funkciu tak, ako má. Takto sa upchávajú potné kanáliky, čím sa podporuje množenie infekčných ložísk.