Ako spolu trávite voľný čas?

Ako trávite svoj voľný čas? S partnerom alebo radšej osamote? Aj toto je dôležitý znak toho, ako to s vaším vzťahom môže skončiť. V prvom rade je dôležité svoj voľný čas venovať partnerovi. Nie však spoločným pozeraním televízie alebo povinnými nákupmi. Tráviť voľný čas s partnerom by ste mali najmä vtedy, keď skutočne nič nemusíte. A to napríklad pri spoločnom rozhovore, kedy sa o svojho partnera zaujímate a venujete mu svoju stopercentnú pozornosť.

Máte spoločné hodnoty?

Aj vy si stále myslíte, že protiklady sa priťahujú? Ak áno, mali by ste toto klišé radšej hneď pustiť z hlavy. Už dávno totiž neplatí. Skutočne trvalý vzťah môžu budovať len ľudia, ktorí majú podobné alebo rovnaké hodnoty, pretože len tak vedia, kam ich vzťah a život má smerovať. Je dôležité mať rovnaké hodnoty v zásadných otázkach. Ak napríklad vy túžite po rodine a partner namiesto toho po voľnosti či celoživotnej kariére, vzniknú z toho len konflikty, ktoré skôr či neskôr vzťah ukončia. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že spoločné hodnoty vytvárajú aj spoločnú budúcnosť.

Dokážete si odpustiť?

Je jasné, že žiadny partnerský vzťah sa z dlhodobého hľadiska nezaobíde bez hádok a konfliktov. Hoci k nemu bezprostredne patria, po búrke je vždy dôležité zvážiť prímerie. A nielen to. Ak urobíte chybu je podstatné priznať si ju a nehľadať ju naopak na druhej strane. Je len na vás ako rýchlo a či vôbec odpustíte svojmu partnerovi. Aj keď vzťahy nie sú vždy najľahšie, ak je medzi vami skutočná láska a dokážete zvládnuť všetko.

Foto: Shutterstock