Partnerské vzťahy sú občas nevyspytateľné. Nie sú len o láske, ale aj o nezhodách a kompromisoch. Ako však odhaliť, či ten váš vydrží alebo skončí? Odpovedzte si na týchto 6 otázok a spoznáte pravdu.

Ako spolu komunikujete o problémoch?

Komunikácia je pre trvalý vzťah alfou a omegou. Bez nej totiž vzťah ani nie je vzťahom - pretože ak partneri nekomunikujú, stavajú medzi seba múry akéhosi nezáujmu a odcudzenia. Zamlčané problémy sú len malým krokom k stroskotaniu vzťahu. Ak je to vo vašom vzťahu naopak a  komunikácia je pre vás dôležitá, viete si vykomunikovať aj hádku či nezhody, ste na správnej ceste k dlhodobému vzťahu. Pretože byť spolu počas dobrých chvíľ je krásne, no počas tých zlých je to nesmierne vzácne. Preto by ste na vzájomnej a otvorenej komunikácii mali neustále pracovať.

Aký máte vzťah k svojim rodinám?

Rodinné vzťahy sú zväčša dosť komplikované. A to nielen v rámci vlastnej rodiny, ale najmä v rámci tej partnerovej či partnerkinej. No to, či váš vzťah vydrží aj v budúcnosti závisí vo veľkej miere aj od vzťahov v oboch rodinách. Obe rodiny by totiž mali byť za to, aby ste boli spolu a nemali by sa snažiť vás rozdeliť. Hoci si môžete povedať, že kvôli nezhodám v rodinách to len tak neukončíte, no ak budú dlhodobo pretrvávať, aj pevný vzťah môžu ľahko zničiť.

Viete sa navzájom rešpektovať?

Vzájomný rešpekt je ďalšou veľmi dôležitou ingredienciou pevného a zdravého vzťahu. Možno zo začiatku jeho potrebu až tak vnímať nebudete, postupne si však uvedomíte, že bez neho to jednoducho nejde. Rešpektovať partnera totiž znamená omnoho viac - znamená ohľaduplnosť, empatiu, ale aj podporu. Budujte preto vo svojom vzťahu vzájomný rešpekt a máte našliapnuté ku dlhodobnému zväzku.