Priateľstvá a kamarátstva sú dôležité pre náš život. S blízkymi ľuďmi sa stretávame, pekne sa k nim správame, tak isto, ako oni k nám. Ako však spoznať, koľkým a ktorým môžeme skutočne dôverovať? 

Priateľka alebo len kamarátka?

Vo všeobecnosti chápeme priateľstvo  ako niečo viac než kamarátstvo. Za priateľa považujeme človeka, ktorý o nás všetko vie, radi s ním trávime čas a zveríme sa mu, keď je nám najhoršie. S kamarátmi nás skôr spájajú „len“ spoločné koníčky, ale inak sem si s nimi relatívne cudzí. 

V realite to však nebýva presne tak, ako sme si definovali a každý očakáva od priateľa niečo iné. Podobne aj počet priateľov je u každého človeka individuálny. Priateľstvo je taktiež trvácne. Kamarátstvo môže vyprchať, ak napríklad spolu s kamarátkou riešite mužov a potom sa jedna z vás vydá a tým zanikne táto téma a ochladne aj kamarátstvo. Priatelia sa majú o čom baviť, aj keď sa stretnú po rokoch. 

Nebezpečná rivalita 

Komu skutočne dôverovať? Ženy majú viacero typov kamarátok asi na všetko možné od nakupovania, po vzťahy a pod. Je tu však jedna, ktorá je dobrá na všetko. Položte si preto otázku, ktorej zo svojich priateliek by ste zavolali, keby bolo skutočne zle a dostanete podľa odborníčky odpoveď, komu môžete skutočne dôverovať. 

Priateľstvo dvoch žien však často naštrbí rivalita. V prípade kamarátok a už vôbec nie priateliek by nemala prekročiť určitú mieru. Sami musíte odhadnúť, či zo stretnutia s kamarátkou alebo priateľkou odchádzate nabitá energiou a cítite sa na ňom dobre. Ak tomu tak nie je, radšej ich obmedzte.