Žiarlivosť akosi automaticky patrí ku každému partnerskému vzťahu. Kým trochu žiarlivosti vzťahu nezaškodí, v istej miere už môže byť ničivá a dokonca byť zdrojom hádok a konfliktov. Na ktoré veci a správanie žien teda muži žiarlia zo všetkého najviac?

Ak ste si doteraz mysleli, že žiarlivosťou sa vyznačujú jedine ženy, mýlili ste sa. Aj muži vedia byť poriadne žiarliví a to najmä v prípadoch, kedy sa prirodzene cítia byť ohrození. V akých situáciách k tomu dochádza najčastejšie?

Komplimenty akéhokoľvek iného muža

Muži už od počiatku túžia po pocite dokonalosti - a to najmä v očiach svojej partnerky. Preto ak (aj čisto nevinne) pred ním pochválite kolegu, ktorý vám pomohol v práci, či cudzinca, ktorý vám podržal dvere, ba aj herca v televízii za jeho (možno) viac vypracované telo ako má váš partner, môže byť oheň na streche. Hoci muži vedia, že nie sú ideálmi, o to viac ich naštve to, ak pred nimi pochválite akéhokoľvek iného muža. Je jedno či im uštedríte bežné alebo v prípade sexi herca, aj mierne pikantné komplimenty. Ak ich neadresujete práve svojmu partnerovi, s vysokou pravdepodobnosťou bude žialiť.

Flirtovanie

Je jasné, že ak žijete vo vzťahu na flirtovanie s iným mužom by ste mali ihneď zabudnúť, no nie vždy tomu tak je. My ženy máme radi pozornosť a zvlášť od cudzích mužov. Vďaka tomu sa totiž cítime stále atraktívne a príťažlivé. Ak teda nevinne flirtujete s iným mužom, hoci dobre viete, že by ste s ním nikdy nič nemali (lebo máte partnera), napriek tomu to robíte? Nečudujte sa potom, ak vášmu milému vrie krv v žilách, keď mu takto dávate dôvod na žiarlivosť. Okrem toho, v tomto prípade majú muži plné právo žiarliť a predpokladáme, že v opačnom prípade by sme žialili aj my ženy. Toto správanie je pre nás prirodzené, pretože je jasné, že nikto nechce prísť o niečo čo mu “patrí”.