Vzťahy medzi ženami sú občas komplikované. Kým na jednej strane vedia byť najlepšími priateľkami, na strane druhej sa z nich môžu stať sokyne, ktoré si závidia všetko čo sa dá. Prečo je to tak? A čo si vlastne medzi sebou najviac závidíme či porovnávame?

Postava a proporcie

Asi najčastejším objektom porovnávania žien nie je nič iné, ako ich postava. Každá chce byť vždy “tá lepšia” a “tá krajšia”. No v každom ohľade to nejde. Vždy sa nájde žena, ktorá bude maž štíhlejší pás, väčšie prsia či dokonale dlhé nohy. Porovnávaním svojej postavy s inou ženou strávime toľko času a pritom úplne zbytočne. Nohy vám predsa nepredĺžia a tuk z brucha tiež nezmizne zo dňa na deň. Zamyslite sa teda, či sa teda porovnávať naozaj chcete a potrebujete.

Výzor

Ďalšou vecou, ktorú medzi sebou zvykneme porovnávať je vzhľad. Vidíte, že kamarátka má krásne husté a zdravo vyzerajúce vlasy, kým vy sa s tými vašimi trápite už pekne dlho a stále vyzerajú strašne. Závidíme si nielen vlasy, ale aj banality ako symetrickú tvár, malý nos či rovné zuby. To všetko sme ochotné donekonečna vylepšovať. Malo by to tak byť? Prinesie to vašu spokojnosť? Ak áno, je to v poriadku. No ak nie, a stále nájdete niečo, čo by ste chceli mať “lepšie”, dostávate sa do kolotoča, z ktorého je ťažké sa dostať.

Vzťahy

Skutočne, my ženy si (aj keď tajne) nezávidíme iba vzhľad, ale aj vzťahy či partnerov. Či ide o výzor partnera, správanie či pracovné postavenie. Vždy bude tej druhej čo závidieť. Nie každý partner predsa môže byť generálnym riaditeľom celosvetovej firmy či vyzerať ako model z časopisu. Mali by ste si preto ujasniť to, či ste vy so svojím partnerom spokojná po všetkých stránkach a neporovnávať ho s partnerom svojej kamarátky. Ubližujete tak sebe, ale aj jemu.